Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Szymon Marciniak sędzią głównym w Lidze Mistrzów. Poprowadzi mecz potęgi

Szymon Marciniak będzie prowadził spotkanie Barcelony z Lyonem. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Początek meczu w środę o 21:00.
Zobacz wideo

Komisja Sędziowska wykazała się dużym zaufaniem do Szymona Marciniaka. Po spotkaniu Romy z Porto, jako sędzia VAR, polski arbiter otrzymał szansę poprowadzenia meczu Barcelony z Olympique Lyon. W pierwszy starciu padł remis 0:0. Jego asystentami na liniach będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Z kolei sędziami VAR będą Paweł Raczkowski i Paweł Gil, a arbitrem technicznym Tomasz Musiał.

W trwającym sezonie Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadził trzy mecze fazy grupowej - Crvena Zvezda - Napoli, Inter Mediolan - Barcelona oraz PSG - Liverpool, oraz jeden mecz kwalifikacji - AEK - Videoton. Dla Polaka będzie to już 21. spotkanie najważniejszych europejskich rozgrywek w karierze.

W środowisku już pojawiły się głosy, że Szymon Marciniak jest doceniany przez UEFA, która będzie chciała przygotować polskiego arbitra do poprowadzenia meczów w kluczowej fazie europejskich pucharów. Realnie ocenia się jego szanse na występ w półfinale bądź finale Ligi Europy lub Ligi Narodów.

Więcej o: