Komisja Ligi nie miała litości. Jest kara dla Lechii Gdańsk za skandal w Gliwicach

Walkower 3:0 dla Piasta, zakaz wyjazdowy na 7 miesięcy we wszystkich rozgrywkach i 100 tys. złotych - to kara od Komisji Ligi dla spadającej z ekstraklasy Lechii Gdańsk, której chuligani doprowadzili do przerwania meczu ostatniej kolejki z Piastem Gliwice.

Lechia Gdańsk na mecz ostatniej kolejki w Gliwicach jechała pewna degradacji do I ligi. I w drugiej połowie niespodziewanie prowadziła z rewelacyjnym wiosną Piastem 1:0 po golu Marco Terrazzino. Wówczas jednak znać o sobie dali chuligani z Gdańska, którzy celowo przerwali całe spotkanie, kilkakrotnie i konsekwentnie rzucając race na boisko.

Mecz nie został dograny do końca, a w środę Komisja Ligi Ekstraklasy podjęła decyzję o karze dla klubu z Gdańska za te wydarzenia. I nie miała litości dla spadkowicza.

Lechia Gdańsk została ukarana:

• walkowerem 0:3 na korzyść rywala
  • zakazem wyjazdu zorganizowanych grup kibiców we wszystkich krajowych rozgrywkach na 7 miesięcy
  • karą finansową o wysokości 100 tys. złotych

Komunikat Komisji Ligi Ekstraklasy:

"Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 34. kolejki Piast Gliwice – Lechia Gdańsk jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gości.

Dodatkowo - po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN - Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych."