Niespotykana sytuacja. Hit III ligi na piątym największym stadionie w Polsce. Z "Orlika" na światowy obiekt

To już pewne. Gedania Gdańsk rozegra ostatni mecz ligowy z Olimpią Grudziądz na Polsat Plus Arenie. Odbędzie się on 17 czerwca o godz. 17. - To najlepszy czas w historii klubu. Chcemy odwdzięczyć się piłkarzom i pozwolić im zagrać na najpiękniejszym stadionie w Polsce - powiedział Krzysztof Sznura, wiceprezes klubu, cytowany przez oficjalną stronę miasta.

O tym, że Gedania może zagrać na obiekcie Lechii Gdańsk, zrobiło się głośno pod koniec kwietnia. Wówczas lokalne media poinformowały, że klub grający na co dzień na boisku treningowym przy Hallera 201, marzy o rozegraniu ostatniego meczu sezonu na Polsat Plus Arenie. - Chcemy znaleźć na to pieniądze, a że władze stadionu nie chcą dużo, bo uważają, że ten obiekt musi być też dla innych klubów, nie tylko dla Lechii, to jest duża szansa, że się dogadamy - mówił wówczas zaangażowany w realizację projektu Marcin Jędryczka.

Zobacz wideo Sukces kadry U17. Nie chodzi tylko o wynik

Gedania zagra na stadionie Lechii. Wielka chwila najstarszego klubu w Gdańsku

We wtorek, 30 maja miasto Gdańsk oficjalnie potwierdziło, że 17 czerwca na wybudowanej na potrzeby Euro 2012 Polsat Plus Arenie odbędzie się spotkanie trzeciej ligi między Gedanią Gdańsk a Olimpią Grudziądz. - Nasz pierwszy zespół spisał się w tym sezonie na medal. To najlepszy czas w nowej historii klubu Gedania 1922 Gdańsk. Chcemy się odwdzięczyć naszym piłkarzom i pozwolić im zagrać na najpiękniejszym stadionie w Polsce - przyznał wiceprezes Gedanii Krzysztof Sznura na łamach oficjalnej strony miasta Gdańska.

Podczas spotkania na trybunach ma zasiąść około pięć tysięcy osób. Na co dzień Gedania gra na boisku treningowym - przy niewielkiej publice. - Chcemy również, by cała nasza akademia, czyli ponad 800 dzieci, mogła wspólnie zasiąść na trybunach. Ten dzień ma być świętem najstarszego klubu piłkarskiego w Gdańsku - dodał działacz klubu, który w ubiegłym roku obchodził stulecie istnienia.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Mecz Gedanii będzie także ważnym wydarzeniem dla samego stadionu. - Cieszymy się, że do licznych wydarzeń zaplanowanych na ten rok dołącza mecz zespołu z tak bogatą historią. Polsat Plus Arena Gdańsk jest obiektem dostępnym dla różnych aktywności - przyznał Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator.

Gedania Gdańsk organizuje zbiórkę. "Spore wyzwanie logistyczne"

Aby jednak mecz doszedł do skutku, Gedania musi zapłacić 150 tysięcy złotych za wynajem stadionu. W tym celu zorganizowano nawet zbiórkę. - Organizacja takiego spotkania wraz z towarzyszącymi atrakcjami to spore wyzwanie logistyczne oraz finansowe dlatego dzięki przychylności Fundacji Gdańskiej, klub rozpoczyna zbiórkę pieniędzy, aby uzyskać wsparcie od społeczności, lokalnych przedsiębiorstw i miłośników piłki nożnej - podkreślił wiceprezes klubu.

Spotkanie będzie miało też sporą wagę sportową. Olimpia Grudziądz wciąż jest w grze o awans do drugiej ligi - na ten moment prowadzi w tabeli, jednak nad rezerwami Pogoni ma tylko punkt przewagi. Mecz z Gedanią może więc zdecydować o awansie. Jeszcze niedawno wydawało się, że i gdańszczanie będą mieli szansę na drugą ligę. W ostatnim czasie notują jednak słabsze wyniki i tracą obecnie do lidera sześć punktów.

Więcej o: