Kamil Grosicki zmieni klub. Jego agent gra w otwarte karty

Kamil Grosicki w wielkim stylu powrócił do Pogoni Szczecin. Choć 33-latek czuje się świetnie w Ekstraklasie, to jego agent nie ukrywa, że nadal wierzy w zagraniczny transfer. - On wciąż może trafić do dobrego europejskiego klubu - zapewnia Daniel Kaniewski.

Po kilkuletniej przygodzie za granicami Polski Kamil Grosicki powrócił do Ekstraklasy. Latem ubiegłego roku 33-latek zasilił szeregi Pogoni Szczecin i udowodnił, że nadal jest zawodnikiem z czołówki polskiej ligi. W minionym sezonie reprezentant Polski wziął udział w 27 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił dziewięć bramek i zaliczył sześć asyst.

Zobacz wideo Grosicki zdradza plany na przyszłość. "Jestem po pierwszych rozmowach"

Kamil Grosicki zaskoczy zagranicznym transferem? "Ofert nigdy nie brakuje"

Dobra postawa doświadczonego napastnika nie pozostała bez echa wśród zagranicznych klubów. Już kilka miesięcy temu 33-latek otrzymał propozycję gry w FC Lorient. Z kolei teraz wiele mówi się o zainteresowaniu ze strony Inter Miami. W transfer poza granice Polski wierzy również agent Grosickiego, Daniel Kaniewski. 

- Wierzę, że Kamil zagra jeszcze w fajnym zagranicznym klubie. Nie jest powiedziane, że stanie się to w najbliższym sezonie. Na razie ma do wypełnienia kontrakt z Pogonią. Klub go potrzebuje, ale co się wydarzy w przyszłości? Przekonamy się za jakiś czas - podkreślił agent w rozmowie z Polskim Radiem RDC.

Kontrakt 33-latka z Pogonią Szczecin obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. To jednak nie odstrasza innych zespołów, co jest złą wiadomością dla prezesa Pogoni, który robi wszystko, by zatrzymać piłkarza. 

- Prezes Mroczek zawsze mówi, że Kamil nie jest na sprzedaż i ja go rozumiem. Musi bronić interesów Pogoni. Tak samo jak wyznał, że nie było oferty z Lorient. Z kolei ja wam mówię, że była wysłana. Francuzi byli zainteresowani pozyskaniem "Grosika" - zakomunikował Kaniewski.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Agent reprezentanta Polski zapewnił, że jego podopieczny znajduje się w znakomitej formie i cały czas ma motywację do gry. 

- On w wieku 34 lat wciąż może trafić do dobrego europejskiego klubu. Ma to do siebie, że wchodzi do składu i gra pierwsze skrzypce - stwierdził Kaniewski i dodał: - Ofert nigdy nie brakuje, bo nie pamiętam takiego półrocza, żeby ktoś nie składał propozycji. 

Aktualnie Grosicki skupia się na grze w reprezentacji Polski. 33-latek znajduje się na zgrupowaniu kadry i przygotowuje się przed kolejnymi meczami Ligi Narodów. Już 8 czerwca biało-czerwoni rozegrają swoje drugie spotkanie, tym razem z reprezentacją Belgii. Jest to data podwójnie ważna dla Grosickiego. Bowiem tego dnia będzie świętował swoje 34 urodziny. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA