Vuković kandydatem do pracy w klubie, który jest 38 miejsc wyżej od Legii w rankingu UEFA

Aleksandar Vuković po rozstaniu z Legią Warszawa chce znaleźć pracę poza Ekstraklasą. Zdaniem portalu Weszło.com, jest jednym z kandydatów do objęcia posady trenera Partizana Belgrad.

Aleksandar Vuković w zimie podjął się misji ratowania Legii Warszawa, której po fatalnej rundzie jesiennej, zajrzało w oczy widmo spadku z Ekstraklasy. Serb znacznie poprawił grę zespołu po zwolnieniu Czesława Michniewicza i okresie, w którym drużynę prowadził Marek Gołębiewski. Legionistom udało się wykaraskać ze strefy spadkowej i na koniec sezonu zająć dziesiąte miejsce w tabeli. 

Zobacz wideo Kamil Glik o planie Czesława Michniewicza: Na tym nam zależało

Atrakcyjna opcja dla Aleksandara Vukovicia. Może zostać trenerem Partizana Belgrad

Od początku wiadomo było, że Vuković wraca na ławkę trenerską "Wojskowych" tylko chwilowo. Kilka dni temu, jako nowego szkoleniowca stołecznego klubu, zaprezentowano oficjalnie Kostę Runjaicia. Niemiec ma sprawić, że Legia wróci na należne jej miejsce, czyli miejsce na szczycie tabeli Ekstraklasy.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Jeśli chodzi zaś o Aleksandara Vukovicia, rozgląda się on za nowym wyzwaniem. Jak podaje portal Weszło.com, jego priorytetem jest praca poza granicami Polski. W ostatnim czasie miał prowadzić rozmowy z węgierskim Zalaegerszegi. Władze tego klubu zdecydowały się jednak postawić na Ricardo Moniza, którego polscy kibice mogą pamiętać z krótkiej przygody na ławce trenerskiej Lechii Gdańsk

Weszło.com przekonuje jednak, że Vuković wciąż ma jednak kilka ciekawych opcji. Jedną z nich jest Partizan Belgrad. Były szkoleniowiec Legii Warszawa jest jednym z kilku kandydatów do pracy w utytułowanym serbskim klubie. Partizanowi zależy na zatrudnieniu trenera, który przywróci drużynie dawną świetność.

Od kilku lat drużyna z Belgradu pozostaje w cieniu swojego wielkiego lokalnego rywala, czyli Crveny Zvezdy. W zakończonym niedawno sezonie Partizan przegrał walkę o tytuł mistrzowski dwoma punktami. Dominacja Crveny Zvezdy Belgrad w Serbii trwa już od pięciu lat. Partizan ostatni raz po tytuł sięgnął w sezonie 2016/2017. 

W klubowym rankingu UEFA Partizan zajmuje 76. miejsce w Europie. Legia jest na pozycji 114.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.