Lech wybrał jedenastkę na stulecie klubu. Lewandowski kosztem Reissa

Lech Poznań wybrał jedenastkę najlepszych zawodników na stulecie klubu i wyróżnił ich w przerwie meczu z Jagiellonią Białystok. W gronie wyróżnionych piłkarzy znalazł się m.in. Robert Lewandowski czy Semir Stilić, a zabrakło chociażby Piotra Reissa.

Lech Poznań hucznie świętował stulecie klubu w minioną sobotę, wygrywając 3:0 z Jagiellonią Białystok po bramkach Mikaela Ishaka, Joao Amarala oraz Dawida Kownackiego. Tym samym zespół prowadzony przez Macieja Skorżę wykorzystał stratę punktów przez Rakowa Częstochowa i traci zaledwie punkt do prowadzącej Pogoni Szczecin. W przerwie meczu z Jagiellonią Lech postanowił wyróżnić zawodników, którzy znaleźli się w jedenastce stulecia.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Lech Poznań wybrał najlepszą jedenastkę na stulecie klubu. Nie ma Reissa, jest Lewandowski

Kapituła złożona z historyków Lecha Poznań oraz dziennikarzy wybrała stu kandydatów do najlepszej jedenastki na stulecie klubu. Kibice mogli oddawać swoje głosy w ankiecie w programie "Lechici", ale też za pośrednictwem kuponów drukowanych w "Głosie Wielkopolskim". Lech opublikował jedenastkę w przerwie meczu z Jagiellonią, a wybrani zawodnicy otrzymali specjalny medal oraz koszulkę retro na stulecie.

W bramce wybór padł na Piotra Mowlika, który zdobył z Lechem pierwsze mistrzostwo Polski w 1983 roku. W obronie wybór padł na Hieronima Barczaka, Bartosza Bosackiego, Damiana Łukasika oraz Marka Rzepkę. W pomocy ostatecznie znalazł się Jarosław Araszkiewicz, Roman Jakóbczak, Mirosław Okoński oraz Semir Stilić. W ataku duet napastników stworzyli Robert Lewandowski i Teodor Anioła.

W jedenastce ostatecznie nie znalazło się miejsce dla Piotra Reissa. "Aż przypomina mi się transparent 'Reiss zawsze będzie Lechitą, Smuda niekoniecznie'. Gdzie dziś jest Reiss w tej jedenastce?" - dopytywali kibice Lecha na Twitterze.

Robert Lewandowski nie mógł być obecny na ceremonii, ale w piątek Lech Poznań opublikował nagranie ze specjalną wiadomością od kapitana biało-czerwonych. - Chciałem wszystkim pogratulować stulecia klubu. Jest mi niezmiernie miło, że mogłem być częścią tej wielkiej historii. Chciałem pogratulować wszystkim piłkarzom, kibicom, osobom, które pracują w Lechu Poznań. To wielka, wspaniała liczba - powiedział Lewandowski.

Więcej o: