Stadion Ajaksu nagle stanął w płomieniach. Sytuacja wymknęła się spod kontroli [WIDEO]

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło na Johan Cruijff Arenie w Amsterdamie. Podczas niedzielnego meczu Ajaksu z Feyenoordem Rotterdam, w sektorze gospodarzy wybuchł pożar. Wszystko przez race, od których zajął się jeden z transparentów. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Ajax Amsterdam pokonał na własnym stadionie Feyenoord Rotterdam 3:2. Wygrana nad trzecią drużyną w tabeli pozwoliła podopiecznym Erika ten Haga umocnić się na pozycji lidera. Jednak zwycięstwo Amsterdamczyków przykryło groźne zdarzenie, jakie miało miejsce podczas hitowego starcia.

Zobacz wideo Twitter po Lidze Mistrzów. Ajax - Bayern to "Nienormalny i cudowny mecz"

Polak podpisał kontrakt z Ajaksem Amsterdam. Niespodziewany transferPolak podpisał kontrakt z Ajaksem Amsterdam. Niespodziewany transfer

W trakcie meczu, w sektorze gospodarzy wybuch pożar. Wszystko przez race, które wystrzelili sympatycy Ajaxu. Kilka z nich zostało wystrzelonych w pobliżu boiska. Kiedy flary zgasły, u dołu trybun widoczny był pożar i gęsty dym. Okazało się, że ogień zajął jeden z transparentów kibiców gospodarzy. Nagranie z tego zdarzenia trafiło do sieci. 

APTOPIX Spain Soccer Champions LeagueNiewykorzystana szansa Atletico. Ajax w końcu zatrzymany, nietypowy wyczyn Hallera

Na szczęście, służbom porządkowym udało się szybko opanować ogień. Na stadionie pojawiły się ogromne kłęby dymu, które wypełniły część sektora gospodarzy. Jak donoszą holenderskie media, nie było doniesień o jakichkolwiek obrażeniach wśród kibiców spowodowanych przez pożar. "Po niezbędnym opóźnieniu rozpoczął się De Klassieker!" - podsumowano groźny incydent na twitterowym profilu ESPN.

Więcej o: