Media: Rewelacyjny 22-latek odejdzie z ekstraklasy! Wybrał ofertę z Ligue 1

Rafał Strączek, rewelacyjny 22-letni bramkarz Stali Mielec, odejdzie z ekstraklasy. Jak informuje Clement Carpentier z portalu "20minutes.fr", Polak jest już Francji i przejdzie testy medyczne w Bordeaux.

Rafał Strączek ma za sobą kapitalne tygodnie w polskiej ekstraklasie. Tylko w spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza obronił dwa rzuty karne, ratując zwycięstwo swojej drużyny. Łącznie w obecnym sezonie zachował pięć czystych kont w barwach Stali Mielec. M.in. dzięki jego interwencjom, Stal zajmuje ósme miejsce w tabeli ekstraklasy.

Zobacz wideo "Nie chcę, żeby taki człowiek był selekcjonerem reprezentacji Polski. To go dyskwalifikuje"

Nie powinno więc dziwić, że Rafał Strączek wzbudził zainteresowanie zagranicznych klubów. Mariusz Piekarski, agent bramkarza, zdradził w rozmowie z meczyki.pl, że Strączek trafi do jednej z pięciu najsilniejszych lig świata. Wówczas nie powiedział jednak, gdzie Polak będzie kontynuował swoją karierę.

Legia żegna się z kolejnym piłkarzem. Dogadał się już z nowym klubemLegia żegna się z kolejnym piłkarzem. Dogadał się już z nowym klubem

Carpentier: Rafał Strączek trafi do Bordeaux

Te informacje przekazał francuski dziennikarz, Clement Carpentier z portalu "20minutes.fr". Według jego informacji Strączek jest już we Francji. Zdaniem Francuza, Polak przechodzi testy medyczny w Bordeaux, z którym ma w najbliższych dniach podpisać wstępną umowę.

To jednak nie oznacza, że Strączek już teraz odejdzie ze Stali Mielec. Zgodnie z doniesieniami Carpentiera, Polak zostanie do końca sezonu w ekstraklasie, wypełni do końca swój kontrakt i dopiero jako wolny zawodnik odejdzie do Francji.

DLOCZMedia: Raków chce przechwycić transfer Legii Warszawa. Konkretna oferta

Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze Strączek stawiał w młodzieżowych zespołach UKS-u SMS Łódź i JKS-u 1909 Jarosław. Drużynę z Mielca zasilił z kolei na początku lutego 2017 roku, najpierw na zasadzie wypożyczenia, a pół roku później transferu definitywnego. W dwóch kolejnych sezonach był wypożyczany do Wólczanki Wólka Pełkińska i Motoru Lublin.

Więcej o: