Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tłumy kibiców na pogrzebie Piotra Rockiego. Byli reprezentanci Polski pożegnali przyjaciela

W sobotę na cmentarzu w Zabrzu pochowano Piotra Rockiego. Powodem śmierci byłego piłkarza m.in. Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Odry Wodzisław, Górnika Zabrze czy Ruchu Radzionków było pęknięcie tętniaka.

Jak informuje "Super Express", w ostatniej drodze Piotra Rockiego towarzyszyła mu nie tylko najbliższa rodzina, ale także znajomi, byli piłkarze i kibice. Rocki został pochowany na cmentarzu w Zabrzu. W uroczystościach pogrzebowych, które rozpoczęły się w zabrzańskim kościele pw. św. Franciszka, wzięli udział m.in. byli reprezentanci Polski: Sebastian Mila, Kamil Kosowski, Piotr Świerczewski i Michał Żewłakow. Na cmentarzu pojawili się m.in. kibice Legii Warszawa, którzy przynieśli wieniec w kształcie klubowego herbu. 

Zobacz wideo Piotr Parzyszek: Ta awantura z tym transferem tak długo trwała, że prawie się rozpłakałem w domu

Pogrzeb Piotr Rockiego

Piotr Rocki zmarł 1 czerwca w wieku 46 lat. Dwa lata temu zakończył karierę. Jego ostatnim klubem był Ruch Radzionów. Występował także m.in. w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Polonii Bytom, GKS Tychy i Odrze Wodzisław.  W ekstraklasie rozegrał 291 spotkań, w których zdobył 44 bramki.

- On wiedział, że piłka ma dawać ludziom radość. Cieszynki, które wymyślał, nie były tylko rozrywką. One nam dawały dodatkową motywację. Pomagały w grze, dodawały smaczku, chcieliśmy strzelać, wygrywać i prezentować to, co przygotowaliśmy - opisywał Rockiego w rozmowie ze Sport.pl Dariusz Dudek, jego przyjaciel.  

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .