Ekstraklasa. Legia Warszawa pożegnała swojego piłkarza. Straciła na nim ponad milion. Największa wtopa

Legia Warszawa pożegnała Eduardo da Silvę. Brazylijczyk okazał się niewypałem transferowym, na którym mistrzowie Polski stracili miliony złotych.
Zobacz wideo

Legia Warszawa sprowadziła Eduardo przed rokiem. Brazylijczyk w przeszłości grał m.in. w Arsenalu i Szachtarze Donieck, przez co mógł pochwalić się najlepszym i najbardziej imponującym CV w historii ligi. Jednak rzeczywistość okazała się brutalna. Grał niewiele, w tym sezonie w zaledwie dwóch meczach i w połowie września został skreślony z listy piłkarzy uprawnionych do gry w ekstraklasie. Już w połowie grudnia Eduardo pożegnał się z kolegami z Legii - podarował im koszulki i zaprosił na kolację.

Legia Warszawa podziękowała Eduardo

Eduardo przez rok miał zarobić w Legii 360 tysięcy euro, czyli nieco ponad 1,5 miliona złotych. W zamian na boisku spędził 623 minuty w ciągu 14 spotkań, w których nie strzelił żadnego gola i zaliczył zaledwie asysty. W oficjalnym komunikacie Legia Warszawa podziękowała Eduardo za "zaangażowanie i profesjonalną postawę", nazywając go "jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie piłkarzy, którzy wystąpili w barwach Legii". - Do długiej listy swoich trofeów dopisał mistrzostwo i Puchar Polski. Eduardo, dziękujemy i życzymy powodzenia - czytamy na oficjalnej stronie.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: