Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Widzew Łódź z najlepszą frekwencją w Polsce! Kluby ekstraklasy w tyle

Widzew Łódź miał najlepszą frekwencję w Polsce w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Tuż za plecami łódzkiego klubu są Legia Warszawa i Lechia Gdańsk.
Zobacz wideo

Widzew Łódź zawstydził ekstraklasowe potęgi

Arkadiusz Stolarek z Widzew TV poinformował na Twitterze, że łódzki klub miał najlepszą frekwencję w Polsce w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Na trybuny Widzewa Łódź przychodziło średnio 16 872 widzów. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła Legia Warszawa z 15 955 widzów, a podium uzupełniła Lechia Gdańsk - 14 509 widzów. Statystyki te nieco zaskakują, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Widzew gra w 2. lidze (dawna 3. liga), a Legia i Lechia biją się w Ekstraklasie o mistrzostwo Polski. Ponadto legioniści organizują mecze domowe w stolicy kraju - w mieście dużo większym niż Łódź czy Gdańsk.

Stosunkowo dużo kibiców przychodziło jesienią na spotkania Wisły Kraków - średnio 13 798 widzów. Fani "Białej Gwiazdy" mają świadomość, że przyszłość klubu jest niepewna. Jednocześnie zespół Macieja Stolarczyka prezentuje w ostatnich miesiącach zdaniem wielu najładniejszy futbol w Polsce.

Widzew Łódź i Miedź Legnica prawie z kompletem publiczności

Ciekawie wygląda również statystyka dotycząca procentowego zapełnienia trybun. Tu na prowadzeniu rzecz jasna również Widzew, ale z jeszcze większą przewagą nad Legią i Lechią. W rundzie jesiennej stadion w Łodzi był zapełniany średnio w 93%. Imponujący wynik, jeśli weźmiemy pod uwagę, że stadion przy Łazienkowskiej był jedynie w 52%, a stadion w Gdańsku tylko w 35%. Pod tym względem warto też zwrócić uwagę na Miedź Legnica, której średnia widzów nie jest wielka, bo tylko 5277 osób, ale stanowi to 85% zapełnienia.

Więcej o: