Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona odcina się od Ronaldinho

FC Barcelona odcina się od wypowiedzi Ronaldinho, który jest jej ambasadorem. To pokłosie niedawnych wypowiedzi Brazylijczyka, który w wyborach prezydenckich w swoim kraju poparł Jaira Bolsonaro. Według "Sportu" klub przerwie współpracę ze swoją legendą.

Jair Bolsonaro wygrał pierwszą turę wyborów i za niecałe dwa tygodnie prawdopodobnie zostanie wybrany na prezydenta Brazylii. To kandydat skrajnej prawicy, który wzbudza ogromne kontrowersje swoimi poglądami oraz wypowiedziami.

Mówił m.in., że "wolałby, aby jego syn nie żył, niż był homoseksualistą" oraz że "błąd dyktatury polegał na tym, że torturowała zamiast zabijać". W pierwszej turze dostał 46,4 procent głosów. Jego główny rywal Fernando Haddad tylko 28,7 procent.

Ronaldinho w jednym z postów w mediach społecznościowych zaapelował do swoich rodaków, by zagłosowali na Bolsonaro "dla lepszej Brazylii". Kandydata poparł również były piłkarz Tottenhamu Hotspur Heurelho Gomes czy obecny piłkarz "Kogutów" Lucas Moura.

Brazylijczyk został ambasadorem Barcelony w 2017 roku. Rzecznik klubu Josep Vives powiedział, że "demokratyczne wartości klubu" nie zgadzają się z tymi prezentowanymi przez Bolsonaro. Dodał, że Barcelona nie zdecydowała jeszcze o tym, czy Ronaldinho pozostanie jej ambasadorem. Według katalońskiego "Sportu" klub przerwie współpracę.

Ronaldinho grał w Barcelonie w latach 2003-2008. W jej barwach święcił największe sukcesy, a w 2005 roku dostał Złotą Piłkę. Był wybierany również najlepszym piłkarzem roku FIFA (2004 i 2005).

FC Barcelona. Roberto Firmino następcą Luisa Suareza?

FC Barcelona. Malcom już chce odejść z klubu

Leo Messi będzie mógł odejść za darmo w 2020 roku

LaLiga. Real Madryt sprowadzi gwiazdę Manchesteru City? Raheem Sterling zainteresował władze hiszpańskiego klubu

Więcej o:
Komentarze (29)
FC Barcelona odcina się od Ronaldinho
Zaloguj się
 • el.commendante

  Oceniono 7 razy 3

  A co ten Ronaldinho to jakiś masochista? Przecież ten brunatny gnojek Bolsonaro wyraźnie powiedział że gardzi Czarnymi i Mulatami, stawia ich na równi z homoseksualistami, o których ma takie zdanie że wolałby aby jego syn zginął w wypadku niż miałby okazać się homoseksualistą.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 6 razy 2

  Bolszewickie metody ... Ronaldinho właśnie okazał się faszystą = zgodnie ze słowami Stalina "obiektywnie rzecz biorąc nawet socjal-demokracja jest umiarkowanym skrzydłem faszyzmu".
  Natomiast w Brazylii w rzeczywistości nie ma żadnej radykalnej prawicy. Przykładowo jedne z ważniejszych partii prawicowych to - Partia Socjalchadecka czy Brazylijska Partia Odnowy Pracy = czyli socjaliści, ale chrześcijańscy.
  Partie centro-prawicowe mają takie prawicowe nazwy jak m.in: Partia Socjaliberalna (PSL ... hahaha), Chrześcijańska Partia Pracy, Chrześcijańska Partia Socjaldemokratyczna czy Narodowa Partia Ekologiczna.
  Bolsonaro zakładał Partię Progresywno-Reformatorską, czyli takich trochę neo-konserwatystów, trochę liberałów. Obecnie po prostu cwanie gra na kontrowersjach, bo właśnie w ten sposób wygrywa się wybory robią w jajo tępe media = patrz Trump czy Salvini = po prostu o tobie piszą i to non-stop.

  Natomiast marksistowskie media nie mają żadnego problemu z funkcjonowaniem w Brazylii partii komunistycznych = jawnie komunistycznych. Nie mają problemu z byłymi terrorystami komunistycznymi, czy gangsterami startującymi w wyborach.
  Jednak Bolsonaro to rzekomo poważny problem.

 • boliver

  Oceniono 4 razy 2

  Wyrzucic do fawelli na dobre,,

 • mjs05

  Oceniono 7 razy 1

  Ronaldinho jest Brazylijczykiem i ma prawo wypowiadając się o sprawach swojego kraju. Jeśli Barcelonie to przeszkadza to wstyd być ambasadorem takiego zamordystycznego tworu, więc zakończenie współpracy powinno odpowiadać wszystkim.

 • timbwolf3

  Oceniono 5 razy 1

  Ameryka południowa, Filipiny i Meksyk to target korporacji kk. Brazylia to jeden z najbardziej katolskich krajów świata, nie ma się co dziwić, że pojawił się taki kandydat i zapewne ma poparcie tej miłującej bliźniego organizacji.amen

 • jvn

  Oceniono 2 razy 0

  Cała Brazylia tylko biała! Oh wait...

 • skokens

  Oceniono 2 razy 0

  Spokojnie... to Ronaldinho... okiwa ich.

 • eurotram

  Oceniono 1 raz -1

  Kaska się kończy i Ronaldinho szuka ciepłej posadki jako pełnomocnik prezydenta ds. sportu?
  Ale trzeba przyznać,że los bardzo przewrotnie skomponował drugą turę w Brazylii: skrajny nacjonalista kontra... urodzony na terenie Brazylii Abdul (i to reprezentujący Partię Pracy,czyli będzie pewnie za dobrym socjalem m.in. dla imigrantów).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX