Polacy za granicą. Kuszczak, Boruc i Dudek zarabiają najlepiej

PRZEGLĄD PRASY. Ireneusz Jeleń swoimi bramkami czynnie przyczynił się do awansu swojego klubu do eliminacji Ligi Mistrzów. Napastnik Auxerre jest jednak dopiero piąty na liście najlepiej zarabiających polskich piłkarzy opublikowanej przez "Dziennik Gazetę Prawną". Wyprzedzają go bramkarze, głównie rezerwowi.

Na liście najlepiej zarabiających polskich piłkarzy przewodzi rezerwowy bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak. Zarobił 2,6 miliona euro. Polak przegrywa rywalizację z Edwinem Van der Sarem i w minionym sezonie bronił tylko gdy Holender miał problemy zdrowotne lub rodzinne.

Jeszcze rzadziej na boisku pojawiał się Jerzy Dudek, zmiennik Ikera Casillasa w Realu Madryt. Mimo to jego konto powiększyło się o 1,5 miliona. Na czołowych miejscach dominują bramkarze. Sporo zarobili też Łukasz Fabiański z Arsenalu i gwiazda Celticu Glasgow Artur Boruc.

Pierwszym graczem z pola na liście jest Ireneusz Jeleń, zajmujący piąte miejsce. Polski napastnik zarabia najwięcej w Auxerre, ale 'tylko' 1,1 miliona. Tyle samo co Mariusz Lewandowski z Szachtara Donieck.

Czołówka najlepiej zarabiających polskich piłkarzy w sezonie 2009/10:

(kwoty brutto w mln euro)

Smuda i Wenger obserwują Laurenta Koscielnego ?

Więcej o: