Polacy za granicą. Tomasz Cywka podpisał kontrakt z Derby

Tomasz Cywka zmienił klub. Polski napastnik grający dotąd w Wigan Athletic od pierwszego lipca będzie graczem Derby County. - Jego występy w końcówce sezonu były imponujące - powiedział trener Derby Nigel Clough na oficjalnej stronie klubu.

Cywka nie mieścił się w składzie występującego w Premier League Wigan. W drugiej połowie sezonu 2009-10 został wypożyczony do Derby. W klubie ligi Championship zrobił bardzo dobre wrażenie, i właściciele zdecydowali się zaproponować Polakowi dwuletni kontrakt.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że to już pewne i jestem graczem Derby - powiedział Cywka na oficjalnej stronie internetowej klubu. - Czekałem na ten dzień, bo Derby to wielki klub - dodał.

- Dobrze wspominam okres wypożyczenia. Miałem fantastyczną okazję do gry. Już czekam na kolejny sezon - powiedział Cywka. Pochwalił też fanów zespołu. - Świetnie jest mieć 30 000 fanów i grać dla nich - powiedział.

Trener zachwycony

- Jestem zachwycony podpisaniem dwuletniej umowy z Tomaszem - powiedział trener Derby Nigel Clough. - Jego występy w końcówce sezonu były imponujące. Tomasz jest bardzo utalentowany I ma duży potencjał. Jestem pewien, że rozwinie się z nami I będzie solidnym zawodnikeim Derby w najbliższych latach - dodał Clough.

Cywka przeszedł do Wigan w 2006 roku z Gwarka Zabrze.

Ludovic Obraniak blisko Auxerre ?

Więcej o: