Reprezentacja. Ireneusz Jeleń opuszcza zgrupowanie reprezentacji Polski z powodu kontuzji kolana

Franciszek Smuda na pomeczowej konferencji poinformował, że zgrupowanie kadry opuszcza Ireneusz Jeleń. Polak nabawił się kontuzji kolana, a jak mówi selekcjoner, klub, z którym podpisze on kontrakt (prawdopodobnie Olympique Marsylia) chce mieć go zdrowego.

Po ciekawym meczu Polska zremisowała z Finlandią ?

- Ireneusz Jeleń bardzo starał się w czasie meczu z Finlandią, chciał strzelić gola. Teraz jednak najważniejsze jest jego zdrowie. Uznaliśmy, że powinien o nie zadbać. - powiedział na konferencji po meczu z Finlandią trener Franciszek Smuda.

Selekcjoner dodał, że klub, z którym Jeleń podpisze kontrakt, chce mieć Polaka w pełni sił. Wyraził więc zgodę na jego zwolnienie. Kadra wylatuje w niedzielę z Krakowa do Austrii, gdzie zagra z Serbią.

Mięsień dwugłowy uda naciągnął z kolei inny reprezentant - Michał Żewkłakow. Zdaniem Smudy i samego piłkarza kontuzja nie jest jednak groźna. Swojego stanowiska nie podali jeszcze lekarze.

Jeleń z Finlandią na 2+

Nieskuteczny jak diabli. Najwięcej strzałów, najwięcej sytuacji do zdobycia bramki. I mecz bez gola. Napastników rozlicza się za skuteczność. Plus za aktywność - tak Ireneusza Jelenia w meczu z Finlandią  ocenił dziennikarz Sport.pl i "Gazety" Robert Błoński.

Polska - Finlandia 0:0

Napór Polaków trwał do końca spotkania. Jeszcze w doliczonym czasie gry bliscy zdobycia bramki na wagę zwycięstwa byli Jeleń i Dudka. Ostatecznie mecz skończył się bezbramkowym remisem.  Pozostał niedosyt.

Sport.pl ocenia reprezentantów: Najlepszy Kuba Błaszczykowski ?

Więcej o: