Szczęsny zadrwił z byłego kolegi. "Muszę to powiedzieć, bo inaczej się obrazi"

W niedzielę 25 września reprezentacja Polski zawalczy o utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów. Jej rywalem będzie Walia. Przed meczem odbyła się konferencja prasowa, w której udział wziął m.in. Wojciech Szczęsny. Bramkarz skorzystał z okazji i w swoim stylu zażartował z byłego kolegi zespołowego Aarona Ramsey'a.

Reprezentacja Polski wciąż nie może być pewna utrzymania w dywizji A. Biało-czerwoni całkowicie zawiedli na Stadionie Narodowym i przegrali 0:2 z Holandią. Gra piłkarzy Czesława Michniewicza pozostawiała wiele do życzenia. Byli oni jedynie tłem dla dominujących rywali. Oddali tylko dwa celne strzały na bramkę Holandii, ale żadne z nich nie zakończyło się zdobyciem gola. W związku z tym to kolejne spotkanie zadecyduje o "być albo nie być" Polaków w dywizji A. Ich rywalem będzie reprezentacja Walii

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Szczęsny zażartował z Ramsey'a. "To dla nas wielka przewaga"

Przed meczem w Cardiff odbyła się konferencja prasowa. W spotkaniu z mediami udział wzięli m.in. Michniewicz oraz Wojciech Szczęsny. Selekcjoner kadry potwierdził, że w niedzielnym spotkaniu to właśnie bramkarz Juventusu stanie pomiędzy słupkami. Później dziennikarze skierowali kilka pytań także w stronę golkipiera. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Szczęsny został zapytany m.in. o przewidywania na temat przebiegu niedzielnej rywalizacji. - Całkiem niedawno graliśmy z Walią. Na pewno jest to drużyna bardzo fizyczna. Uważam, że piłkarsko i jakościowo jest bardzo podobna do nas. Spodziewamy się zaciętego spotkania. Dzisiaj po kolacji mamy chyba jeszcze jedną odprawę, żeby przeanalizować przeciwnika - podkreślił bramkarz.

Chwilę później Polak wspomniał o jednym z piłkarzy rywali, a konkretnie o Aaronie Ramsey'u. Szczęsny bardzo dobrze zna się z Walijczykiem z czasów wspólnej gry zarówno w Arsenalu, jak i Juventusie. 32-latek skorzystał z okazji i zażartował z byłego kolegi. - Muszę powiedzieć, że świetny jest Aaron Ramsey, bo się obrazi, jak nie powiem tego - podkreślił Szczęsny. 

Chwilę później Michniewicz poinformował, że Walijczyka zabraknie na murawie z powodu kontuzji, co bramkarz skwitował słowami: - To dla nas wielka przewaga. 

Kilka dni temu Aaron Ramsey nabawił się urazu ścięgna podkolanowego. Kontuzja wykluczyła go zarówno z gry w meczu z Polską, jak i z czwartkowej rywalizacji przeciwko Belgii (1:2). 

Mecz pomiędzy biało-czerwonymi a Walią odbędzie się w niedzielę 25 września. Pierwszy gwizdek na stadionie w Cardiff zabrzmi o godzinie 20:45. W pierwszym spotkaniu tych drużyn górą była reprezentacja Polski 2:1. I to właśnie piłkarze Michniewicza są w lepszej sytuacji. Do utrzymania się w dywizji A wystarczy im remis. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.