"The Guardian" porównał drużyny MŚ. Polska jest w grupie z najlepszą i najgorszą

Brytyjski dziennik "The Guardian" zestawił power ranking drużyn tegorocznych mistrzostw świata. Polacy znaleźli się w nim na osiemnastym miejscu.

Biało-czerwoni znaleźli się w grupie C na mistrzostwach świata. Drużyna trenera Czesława Michniewicza zagrają z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Polacy będą walczyć o przełamanie fatalnej serii występów na mundialu w XXI wieku. W 2002 roku w Korei Południowej i Japonii, w 2006 roku w Niemczech i 2018 roku w Rosji, Polacy kończyli udział w turnieju już po fazie grupowej. 

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

"Trudno powiedzieć, które jest jej prawdziwe oblicze"

Brytyjski dziennik "The Guardian" zestawił power ranking wszystkich drużyn tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. Polacy znaleźli się w nim na osiemnastym miejscu.

- Polska bywa wymieniana wśród czarnych koni, ale ostatnie wyniki w tym miażdżąca porażka z Belgią i remis w Rotterdamie, sugerują, że trudno powiedzieć, które jest jej prawdzie oblicze. Polacy poradzili sobie dobrze w barażu, pokonali Szwecję i dwa razy zaniepokoili Anglików - piszą dziennikarze.

Zdradzają również, od kogo ich zdaniem, będzie najwięcej zależeć w grze Polaków.

- Jak zwykle wiele zależy od Roberta Lewandowskiego. 34-letni kapitan reprezentacji Polski wraz z wiekiem gra coraz lepiej, ale przydałoby się by szybko uporządkował sytuację w klubie - dodają eksperci.

Jak wyglądają w tym zestawieniu rywale Polaków w fazie grupowej? Faworyt grupy - Argentyna jest w rankingu na pierwszym miejscu!

- Cztery lata temu Argentyna wróciła do domu z Rosji w bałaganie. Teraz wygląda na to, że mają najlepszą formę ze wszystkich pretendentów do tytułu. Co to byłaby za historia, gdyby Leo Messi ukoronował swoje ostatnie mistrzostwa świata zdobyciem trofeum. Drużyna Lionela Scaloniego była niepokonana w kwalifikacjach, choć musiała dwa razy grać z odrodzoną Brazylią - pisze "The Guardian".

Co ciekawe, w rankingu tego dziennika, tuż za Polakami, na 19. pozycji jest Meksyk.

- Gładka porażka 0:3 z Urugwajem w ostatnim meczu sparingowym była przykładem tego, jak Meksyk zmagał się z problemami w ostatnich miesiącach, mimo że dość łatwo zakwalifikował się do mundialu. Drużyna Gerardo Martino pokonała Nigerię pod koniec ubiegłego miesiąca, ale we wtorek zremisowała z Jamajką 1:1 w Lidze Narodów CONCACAF - dodają dziennikarze.

Uważają też, że to Arabia Saudyjska, ostatni rywal Polaków w grupie ma najmniejszą moc w mundialu i sklasyfikowali ich na ostatnim, 32. miejscu.

- Dwie porażki 0:1 z Kolumbią i Wenezuelą w tym miesiącu nie wzbudzą większego zaufania, bo Arabia Saudyjska przygotowuje się do rywalizacji z potęgą - Argentyną w pierwszym meczu turnieju. Trener Herve Renard wie doskonale, że jego drużynę czeka również ciężka przeprawa z Polską i Meksykiem - uważają eksperci "The Guardian".

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada tego roku. Polacy dzień później w pierwszym meczu zmierzą się z Meksykiem.

Power ranking "The Guardian"

 1. Argentyna
 2. Brazylia
 3. Hiszpania
 4. Holandia
 5. Niemcy
 6. Francja
 7. Dania
 8. Belgia
 9. Portugalia
 10. Anglia
 11. Senegal
 12. Urugwaj
 13. Chorwacja
 14. Szwajcaria
 15. Serbia
 16. Kanada
 17. Walia
 18. Polska
 19. Meksyk
 20. USA
 21. Maroko
 22. Kamerun
 23. Iran
 24. Tunezja
 25. Japonia
 26. Ekwador
 27. Ghana
 28. Korea Południowa
 29. Kostaryka
 30. Katar
 31. Australia
 32. Arabia Saudyjska
Więcej o: