Jesus Imaz i Jagiellonia w końcu się dogadali. Hiszpan zostanie na dłużej

Wyjaśniła się przyszłość Jesusa Imaza. Umowa Hiszpana z Jagiellonią Białystok obowiązuje tylko do 30 czerwca i wydawało się niemal pewne, że odejdzie on z drużyny. Klub i zawodnik doszli jednak do porozumienia i będą w dalszym ciągu kontynuować współpracę.

Jesus Imaz jednak pozostanie w Jagiellonii Białystok. Obecna umowa ofensywnego pomocnika obowiązuje tylko do 30 czerwca 2022 roku i w ostatnich tygodniach mógł on rozmawiać z innymi klubami. Swoje zainteresowanie usługami Hiszpana wyrażały Lechia Gdańsk, a nawet Wieczysta Kraków. Transferu jednak nie będzie.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Jesus Imaz jednak nie odejdzie z Jagiellonii Białystok. Piłkarz i klub dogadali się w kwestii nowej umowy

Jak ustalił Sport.pl, Jesus Imaz już przeszedł testy medyczne przed parafowaniem nowej umowy z Jagiellonią. Piłkarz i klub przedłużą współpracę o trzy lata. Informację tę potwierdził prezes "Jagi" Wojciech Pertkiewicz. 

Mauricio PochettinoMedia: Pochettino zwolniony z PSG. Dostanie nawet 20 mln odszkodowania

Jesus Imaz w Białymstoku występuje od stycznia 2019 roku. Wówczas za 100 tysięcy euro został wykupiony z Wisły Kraków. Od tego momentu 31-latek stał się ważną postacią podlaskiego zespołu. Rozegrał 96 meczów, w których strzelił 40 goli i zanotował 5 asyst. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ostatni sezon był jednak dla Imaza zupełnie nieudany. Piłkarz doznał zerwania więzadeł rzepki w kolanie i przez długi czas musiał pauzować (od listopada 2021 do maja tego roku). Na boisku pojawił się tylko w 15 meczach Ekstraklasy i jednym Pucharu Polski. Zdobył w nich osiem bramek. 

Jakub KamińskiKamiński, Kozłowski i Zalewski nominowani do nagrody Złotego Chłopca

Więcej o: