Szymon Żurkowski objawieniem. Włosi apelują. "Trzeba go zatrzymać"

Włoskie media zachwycają się Szymonem Żurkowskim. Zdaniem portalu calciomercato.com, Empoli musi zrobić wszystko, by zatrzymać piłkarza u siebie na dłużej.

Dobiega końca wypożyczenie Szymona Żurkowskiego do Empoli. Reprezentant Polski został wypożyczony z Fiorentiny w styczniu 2020 roku, aby zdobywać więcej doświadczenia na poziomie Serie A. W umowie została zawarta klauzula, dająca Empoli prawo wykupu za 4,5 miliona euro. 30 czerwca piłkarz powinien wrócić do macierzystego klubu.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Włosi zachwycają się Żurkowskim. Podpowiadają Empoli, żeby go wykupili z Fiorentiny

Włoskie media apelują jednak do Empoli, by aktywowało klauzulę i zatrzymało Żurkowskiego u siebie na dłużej. Zdaniem portalu calciomercato.com, będzie to posunięcie idealne. Dlaczego? Bowiem z drużyny odejdzie prawdopodobnie Kristjan Asllani. Utalentowany 20-latek łączony jest z transferem do Interu Mediolan. "Trzeba zatrzymać Żurkowskiego" - głosi tytuł artykułu, który ukazał się w środę na wspomnianym portalu.

Zdaniem dziennikarzy, Żurkowski idealnie uzupełni lukę w środku pomocy, którą pozostawi odejście Asllaniego. "Dał się poznać jako jeden z najciekawszych pomocników w lidze, potrafiący łączyć dużą dynamikę z przyzwoitym zagrożeniem w ataku, co potwierdza 6 zdobytych bramek i 2 asysty w 35 rozegranych meczach" - piszą o Polaku Włosi. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dziennikarze calciomercato.com uważają, że zatrzymanie Żurkowskiego przez Empoli, byłoby "świetną wiadomością" dla drużyny. Podkreślono również, że 24-latek jest zawodnikiem "ze świetlaną przyszłością". Już wcześniej liczne źródła podały, że drużyna z Toskanii zdecyduje się na wykupienie reprezentanta Polski. Fiorentina nie powinna robić mu przeszkód w odejściu, choć także zagwarantowała sobie prawo kontrwykupu, o którym pisaliśmy więcej w tym miejscu

Więcej o: