Zmiany w terminarzu reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów zaplanowane na czerwiec będą miały nowe terminy. Pierwsze spotkanie biało-czerwoni mają rozegrać 1 czerwca, a więc dwa dni wcześniej niż pierwotnie planowano. Zmiany dotyczą także kilku innych meczów, ale najpierw musi zatwierdzić je jeszcze UEFA.

Jednym z powodów zmian w terminarzu jest występ reprezentacji Walii w finale baraży o mistrzostwa świata w Katarze. To właśnie z Walijczykami Polacy rozegrają pierwszy mecz w Lidze Narodów. Według najnowszych informacji mecz ma odbyć się 1 czerwca we Wrocławiu

Zobacz wideo To największa siła Meksyku. To może sprawić Polakom kłopoty na MŚ

Nowy terminarz Ligi Narodów. Zmiany objęły reprezentację Polski

Pierwotnie zakładano, że reprezentacja Polski swój pierwszy mecz rozegra 3 czerwca, jednak doszło do zmian terminów. Dotyczą one wszystkich czerwcowych potyczek. Biało-czerwoni rywalizację w Lidze Narodów rozpoczną 1 czerwca, zaś ostatni mecz zaplanowano na 25 września.

Oprócz Walii rywalami Polaków będą reprezentacje Holandii oraz Belgii. Czerwcowe starcia z tymi zespołami również uległy przesunięciu, bowiem pierwotnie z Belgami mieliśmy zagrać 6 i 13, a z Holandią 10 czerwca. Obecny kalendarz będzie wyglądał nieco inaczej:

  • Walia (1 czerwca, Wrocław)
  • Belgia (8 czerwca, Bruksela)
  • Holandia (11 czerwca, Rotterdam)
  • Belgia (14 czerwca, Warszawa)
  • Holandia (22 września, w Polsce – miejsce do ustalenia)
  • Walia (25 września, Cardiff)

Nowy terminarz musi jeszcze zostać zatwierdzony przez UEFA.

Z Walią we wrześniu? Pomysł odrzucony

Reprezentacja Walii, która jest jednym z grupowych rywali Polaków, na początku czerwca rozegra finał baraży o mundial. Z tego powodu mecz z Polską był zagrożony. Rozważano nawet jego przesunięcie na wrzesień, aby umożliwić FIFA szersze pole manewru przy ustalaniu terminów baraży. Ostatecznie zdecydowano, że optymalną datą będzie 1 czerwca.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zagra w Grupie 4 dywizji A Ligi Narodów. Drużyna narodowa, która wygra w grupie, zagra w finałach rozgrywek, dwie następne utrzymają się w dywizji A. Ostatni zespół spadnie do dywizji B.

Więcej o: