Arkadiusz Milik poza kadrą Marsylii. Nie zagra o półfinał LKE

Powrót Arkadiusza Milika do gry? Jeszcze nie teraz. Jak informują francuskie media, Polak jeszcze nie wyleczył kontuzji mięśniowej, której doznał na zgrupowaniu reprezentacji Polski i nie znalazł się w kadrze Olympique Marsylia na czwartkowy mecz z PAOK Saloniki w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy.

Arkadiusz Milik pauzuje od 24 marca, gdy w meczu towarzyskim Szkocja - Polska (1:1) pogłębił mu się uraz mięśnia dwugłowego uda. Polski napastnik opuścił nie tylko mecz barażowy ze Szwecją, ale też do tej pory nie wrócił do gry w klubie. 

Zobacz wideo Znamy najmocniejsze strony Argentyny. Tym mogą zaskoczyć Polaków na MŚ

Milik nie leci do Salonik na mecz LKE. "Nie jest w 100% wyleczony"

Jak informują francuskie media, Milik nie uczyni tego także w czwartkowym meczu Ligi Konferencji Europy pomiędzy Olympique Marsylia a PAOK Saloniki. Spotkanie to odbędzie się w Grecji, o godzinie 21:00 czasu polskiego.

- Arkadiusz Milik nie jest częścią kadry meczowej OM na wyjazd do Grecji, by zmierzyć się z PAOK. Polak nie jest jeszcze w 100% wyleczony z kontuzji, którą nabawił się na zgrupowaniu reprezentacji - napisał "RMC Sport". 

Echa sędziowania Marciniaka w meczu Real - Chelsea. Echa sędziowania Marciniaka w meczu Real - Chelsea. "Kosztowny błąd"

Być może trener Marsylii Jorge Sampaoli zdecydował się także oszczędzić Polaka na niedzielę, gdy jego zespół rozegra w Paryżu najważniejszy mecz w sezonie ligowym, jakim dla OM są starcia z Paris Saint-Germain. 

W pierwszym meczu pomiędzy Olympique Marsylia a PAOK Saloniki lepsi okazali się piłkarze z południa Francji, którzy wygrali 2:1, a fantastyczną bramkę zdobył Dimitri Payet. OM ma jednak tylko jedną bramkę przewagi przed wyjazdem na trudny teren w Salonikach, więc kwestia awansu do półfinału wciąż pozostaje sprawą otwartą. 

Więcej o: