Oto reakcja Lewandowskiego, gdy dowiedział się, kto został selekcjonerem. Konkretnie

Cezary Kulesza rozmawiał już z Robertem Lewandowskim o nowym selekcjonerze. Jaka była reakcja napastnika Bayernu Monachium?

Przez długi czas wydawało się, że wyścig o posadę selekcjonera rozstrzygnie się między Andrijem Szewczenką a Adamem Nawałką. Na ostatniej prostej wyścig wygrał jednak Czesław Michniewicz, który ma zostać ogłoszony 31 stycznia na Stadionie Narodowym. Jak się okazuje, prezes Cezary Kulesza rozmawiał już na ten temat z Robertem Lewandowskim.

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

Jaka była reakcja kapitana? - To pana decyzja, będę wspierał nowego selekcjonera - miał powiedzieć Lewandowski, którego cytuje portal "WP SportoweFakty". Nieco więcej szczegółów zdradza Roman Kołtoń.

Sport.pl LIVE na żywo od 20.00. Specjalna rozmowa z Czesławem Michniewiczem

 

- Rozmowa z Robertem trwała pół godziny. Z Lewandowskim rozmawiał też Czesław Michniewicz. Także od dziś "operacja Rosja" będzie wdrażana pełną parą - słyszymy w programie "Prawda Futbolu".

Wielu kibiców i ekspertów ceni Michniewicza za to, że potrafi świetnie przygotować drużyny pod względem taktycznym. Jego zespoły umiejętnie się bronią w starciach z silniejszymi rywalami i starają się je skutecznie kontrować. Tym np. charakteryzowała się kadra U-21 w 2018 roku, którą prowadził. 

I warto przypomnieć, że jej gra nie podobała się wówczas Lewandowskiemu. - Domyślałem się, jak to będzie wyglądało już przed turniejem. Oglądając fragmenty meczów i taktykę, jaką graliśmy, wiedziałem, że gramy tylko pod wynik (...) Tam nie było gry. Nie dało się zobaczyć, czy zawodnik będzie nadawał się do reprezentacji seniorskiej - mówił wówczas kapitan.

Kiedy mecz Polska - Rosja?

Już 24 marca Polska rozpocznie baraże. Kontrakt Michniewicza z Polskim Związkiem Piłki Nożnej ma obowiązywać do końca 2022 roku, ale jednocześnie z informacji Sport.pl wynika, że PZPN będzie mógł rozwiązać umowę już po barażach. Asystentem Michniewicza nie zostanie Łukasz Piszczek, który był przymierzany do tej roli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.