Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Roger Guerreiro przypomniał swojego gola na Euro. Zażartował z wpadki sędziów

- Zarówno sędziowie, jak i piłkarze, czasem popełniają błędy na boisku. Wszyscy wspominają karnego z końcówki meczu z Austrią. Ja mogę się cieszyć, że w tamtych czasach nie było VAR-u. Inaczej mój gol wtedy nie zostałby uznany - powiedział Roger Guerreiro, były reprezentant Polski, w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Roger Guerreiro został powołany przez Leo Beenhakkera do reprezentacji Polski na Euro 2008. Pomocnik wtedy bronił barw Legii Warszawa, do której trafił w styczniu 2006 roku za pół miliona euro z brazylijskiego Juventude. Guerreiro chciał wrócić do zespołu ze stolicy Polski w 2016 roku, natomiast Legia nie była zainteresowana. Rok później zawodnik prowadził rozmowy z Pogonią Siedlce oraz Górnikiem Łęczna, natomiast finalnie obie strony nie doszły do porozumienia.

Zobacz wideo Kiedy Jan Bednarek będzie gotowy do gry? "Nie chcemy ryzykować"

Roger Guerreiro mówi wprost: Gdyby podczas Euro 2008 był VAR, mój gol nie zostałby uznany

Roger Guerreiro udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty, w którym powrócił wspomnieniami do Euro 2008. Pomocnik stwierdził, że bardzo dobrze zapamiętał mistrzostwa Europy rozgrywane w Austrii i Szwajcarii. - Na kadrze panowała wspaniała atmosfera. Przed rozpoczęciem turnieju obchodziłem na zgrupowaniu urodziny i jedliśmy tort. Mam naprawdę fajne wspomnienia. Mój najlepszy moment to oczywiście gol strzelony Austrii, wiele razy oglądałem powtórkę tej bramki - powiedział.

Guerreiro przyznał, że gdyby na tamtej imprezie był system VAR, nie cieszyłby się ze zdobytej bramki. - Zarówno sędziowie, jak i piłkarze, czasem popełniają błędy na boisku. Wszyscy wspominają karnego z końcówki meczu z Austrią. Ja mogę się cieszyć, że w tamtych czasach nie było VAR-u. Inaczej mój gol wtedy nie zostałby uznany. Po ostatnim gwizdku nie czułem złości na Howarda Webba, zawsze musisz się skupiać na swojej pracy. Pewnie gdybyśmy pokonali Austrię, podeszlibyśmy do Chorwatów z innym nastawieniem - dodał.

Były zawodnik Legii Warszawa żałuje także wyjazdu z Polski. - Nie wiedziałem, że Grecja okaże się tak złym wyborem. Jakbym znał przyszłość, spędziłbym nad Wisłą więcej niż cztery lata. Mam nadzieję, że kiedyś znów zamieszkam w Polsce. Moje piłkarskie serce jest biało-czerwone. Liczę na to, że wyjdziemy z grupy na Euro 2020, ale dostrzegam jeden problem. Nie mamy już Rogera, który mógłby znakomicie podać do Roberta Lewandowskiego - skwitował Guerreiro.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ