Najtrudniejszy rywal z możliwych. O której mecz Polek w Lidze Narodów? [TRANSMISJA]

Reprezentacja Polski siatkarek rozegra w sobotę 10. spotkanie w tegorocznej Lidze Narodów. Rywalkami Polek będzie reprezentacja Brazylii, czyli trzecia siła tegorocznej edycji turnieju. Gdzie i kiedy oglądać mecz? Transmisja TV, stream online.

Jak dotąd tegoroczna edycja Ligi Narodów nie układa się pomyśli reprezentacji Polski. Choć zespół wygrał 3:2 pierwszy z Włochami, to w kolejnych ośmiu spotkaniach Polki przegrały sześciokrotnie. W tym momencie zespół Jacka Nawrockiego zajmuje 11. miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. W sobotę Polki zmierzą się z kolejnym trudnym rywalem, więc o poprawę niekorzystnego bilansu nie będzie łatwo. 

Zobacz wideo Co się dzieje u siatkarzy? Fragmenty treningów pokazali Paweł Zatorski i Norbert Huber

Liga Narodów. Polska - Brazylia. Aktualna forma, bilans spotkań 

W ostatnich trzech meczach Polki rozegrały trzy zacięte spotkania, z których wygrały jedynie z Kanadą 3:2. Zespół Nawrockiego w podobnym stosunku przegrał natomiast z Japonią oraz Holandią. Bolesna była porażka zwłaszcza z Japonkami, gdyż spotkanie było bardzo wyrównane, a sety przegrywały maksymalnie różnica trzech punktów. 

polska - azerbejdzanZ piekła do nieba! Takiego przebiegu meczu Polek chyba nikt się nie spodziewał

Najbliższe rywalki Polek, czyli reprezentacja Brazylii jest w bardzo wysokiej formie, gdyż wygrały cztery z ostatnich pięciu meczów. Jedyną porażką była zaskakująca wpadka 2:3 z reprezentacją Chin w meczu rozegranym 8 czerwca. W tym momencie Brazylia zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligi Narodów z 22 punktami na koncie. Zespół z Ameryki Południowej jest coraz bliżej awansu do czołowej czwórki turnieju. 

W ostatnich latach reprezentacja Polski często mierzyła się z Brazylijkami. Z pięciu ostatnich meczów Polki wygrały dwa z nich, w tym jedno rozgrywane w Lidze Narodów w 2019 roku. Spotkania często były bardzo zacięte i do wyłonienia zwycięzcy niezbędne było rozegranie pięciu setów. 

Liga Narodów: Polska - Brazylia, siatkówkaBurza po meczu Polska - Brazylia. "To jest wielka przesada. Nie może być takiego tłumaczenia"

Liga Narodów. Polska - Brazylia. O której godzinie mecz i gdzie go oglądać? [Transmisja TV, stream online]

Mecz Polska - Brazylia w Lidze Narodów siatkarek odbędzie się w sobotę 12 czerwca. Rozpoczęcie spotkania zaplanowane jest na godzinę 21:00. Transmisja będzie dostępna w Polsacie Sport i TVP Sport oraz online na sport.tvp.pl, aplikacji TVP Sport i aplikacji Ipla TV.

Więcej o: