Euro 2020. Dania - Finlandia. Gdzie i o której oglądać mecz? [Transmisja TV, stream online]

W sobotę do gry na Euro 2020 wkracza grupa B. Na początek mecz Dania - Finlandia, który odbędzie się na stadionie Parken w Kopenhadze. Wygra zdecydowany faworyt czy może totalny debiutant zaskoczy wszystkich? Gdzie i o której oglądać ten mecz? [Transmisja TV, stream online].

Mistrzostwa Europy rozpoczęły się na dobre. W piątek reprezentacja Włoch wygrała 3:0 z Turcją w meczu otwarcia Euro 2020. Dziś po meczu Walii ze Szwajcarią do rywalizacji przystąpi grupa B. Na początek mecz Dania - Finlandia. Gdzie i o której się odbędzie?

Zobacz wideo Typujemy faworyta EURO 2020 "To jest czarny koń!"

Euro 2020. Dania - Finalandia. Największe gwiazdy, bilans meczów 

Według bukmacherów Dania jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Duńczycy to doświadczona ekipa, w której wielu ekspertów dostrzega czarnego konia całego turnieju. Dla zespołu Kaspera Hjulmanda tegoroczna impreza będzie powrotem na mistrzostwa Europy po dziewięcioletniej nieobecności. Po raz ostatni Dania osiągnęła znaczący sukces podczas Euro 2004, kiedy to odpadła w ćwierćfinale turnieju. 

Finlandia to z kolei absolutny debiutant na międzynarodowym turnieju tej rangi. W grupie eliminacyjnej Finowie zajęli drugie miejsce za Włochami, wyprzedzili natomiast Grecję oraz Bośnię i Hercegowinę. Finlandia zajmuje aktualnie 54. miejsce w rankingu FIFA, zaś Duńczycy to 12. najmocniejsze reprezentacja na świecie. 

Jude Bellingham jest drugim najmłodszym zawodnikiem powołanym na Euro 2021Euro 2021. Najmłodsi piłkarze na mistrzostwach Europy 2021. Polak może zostać nowym rekordzistą

Zauważalne różnice są także w wycenie największych gwiazd obu reprezentacji. Lider kadry Finlandii 31-letni Teemu Pukki został wyceniony przez transfermarkt.de na siedem milionów euro. Tyle bądź więcej wartych jest aż 15 piłkarzy reprezentacji Danii. Znany serwis uznał Christiana Eriksena za najdroższego zawodnika tej kadry. Jego wycena to 40 milionów euro. 

Obie reprezentacje w mierzyły się ze sobą 65. razy. Lepszy bilans mają Duńczycy, który zwyciężyli 39 razy. Finom udało się wygrać 14 spotkań. Ostatnie starcie tych drużyn miało miejsce w 2011 roku podczas towarzyskiego meczu w Esbjerg. Spotkanie zakończyło się wygraną Danii 2:1.  

Cristiano Ronaldo to najlepiej zarabiający piłkarz na Euro 2021Euro 2021. Najlepiej zarabiający piłkarze na Euro 2021. Kto liderem?

Euro 2020. Gdzie i o której oglądać to spotkanie? [Transmisja TV, stream online] 

Reprezentacja Danii zagra w przed własną publicznością. Mecz Dania - Finlandia odbędzie się 12 czerwca na Stadionie Parken w Kopenhadze. Spotkanie między Danią a Finlandią będzie można obejrzeć o 18.00 w TVP 2, TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl. Relacja tekstowa z meczu będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.