Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nowe informacje ws. Jana Bednarka przed meczem Polska - Słowacja

Dawid Szymczak
Obciążenia są już mniejsze, jest czas popracować nad stałymi fragmentami gry i wreszcie cieszyć się tym, że wszyscy uczestniczą w treningu. W sobotę razem z zespołem trenował kontuzjowany w ostatnich dniach Jan Bednarek.

Środkowy obrońca reprezentacji Polski od poniedziałku zmagał się z bólem mięśnia pośladkowego, przez co zabrakło go w kadrze na sparingowy mecz z Islandią (2:2). W środę piłkarze mieli wolne, ale w czwartek Jan Bednarek wyszedł na trening tylko po to, by przebiec truchtem kilka okrążeń wokół boiska. Nie ćwiczył z zespołem, nie wykonał nawet rozgrzewki. Podczas biegu chwytał się za mięsień. Następnego dnia w ogóle nie pojawiał się na stadionie w Gdańsku, na którym do turnieju przygotowuje się kadra, tylko wykonał trening w siłowni i odbył kilka zabiegów fizjoterapeutycznych.

Zobacz wideo Kiedy Jan Bednarek będzie gotowy do gry? "Nie chcemy ryzykować"

Te przyniosły oczekiwane efekty. A może nawet przerosły oczekiwania, bo jeszcze w piątek z wypowiedzi Jakuba Kwiatkowskiego, rzecznika PZPN, można było wywnioskować, że Bednarek wyjdzie na boisko dopiero w Sankt Petersburgu - prosto na mecz ze Słowacją. W sobotę obrońca wziął jednak udział w treningu i szanse na jego występ w pierwszym meczu mistrzostw wydają się większe. Bednarek w planie selekcjonera jest jednym z nielicznych pewniaków. Problem z jego zastąpieniem na środku obrony byłby spory. 

Polska - Japonia. Jan Bednarek"Pół Kleczewa żegnało księdza i gratulowało Bednarkom" [OJCOWIE SUKCESU]

Wreszcie trening w pełnym składzie 

Dwa dni przed pierwszy meczem Euro Paulo Sousa ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy, co na tym zgrupowaniu jeszcze się nie zdarzyło. Wreszcie nikt nie jest kontuzjowany i nikt nie narzeka na urazy. Choć ostrożność wciąż jest bardzo duża. Odkąd reprezentacja przeniosła się do Gdańska, trenuje tylko raz dziennie - i to niezbyt intensywnie. Trenerzy wsłuchali się w głos piłkarzy, którzy zgłaszali, że czują się zmęczeni i potrzebują kilku delikatniejszych treningów, by przed turniejem złapać odpowiednią świeżość. Sobotni trening był zatem taktyczny, piłkarze ćwiczyli m.in stałe fragmenty gry, z którymi w ostatnich meczach mają spore problemy. Przypomnijmy - po dośrodkowaniach padło sześć z ośmiu goli przeciwników. 

Zobacz wideo Kadra przygotowuje się do Euro. Jan Bednarek trenował indywidualnie

Reprezentacja Polski rozpocznie Euro 2020 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Następnie, 19 czerwca zmierzy się z Hiszpanią w Sevilli, a na koniec, 23 czerwca, znowu w Sankt Petersburgu zagra ze Szwecją.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ