Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Boniek: Inni lądują, ale drużyna narodowa nie może? Problemy kadry z powrotem do Warszawy

Piłkarska reprezentacja Polski po meczu z Macedonią nie będzie mogła wylądować na warszawskim lotnisku Fryderyka Chopina. Nocą jest ono zamknięte. Zdziwiony tym faktem był prezes PZPN Zbigniew Boniek. "To niestety nie jest żart. Jest jakieś poważne uzasadnienie?" - pytał na Twitterze. Kadra Brzęczka ostatecznie wyląduje wtedy w Modlinie.  

"Reprezentacja Polski nie może po meczu w Macedonii wylądować na największym polskim lotnisku, bo jest ono zamknięte od 0:00 do 5:00. To niestety nie jest żart. Jest jakieś poważne uzasadnienie?" - pytał Zbigniew Boniek na Twitterze. Prezes PZPN był zdziwiony, że nie da się załatwić lądowania samolotu kadry w Warszawie, gdzie będzie trwało zgrupowanie reprezentacji w związku z wyjazdowym meczem z Macedonią (7 czerwca) i domowym z Izraelem (10 czerwca).

Lądowanie musiałoby się odbyć w środku nocy, kiedy port w stolicy jest zamknięty. Zakaz nocnych lotów obowiązuje w stolicy od marca 2018 roku, ale polska reprezentacja nie miała wtedy zgrupowań w Warszawie i nie zetknęła się z tym problemem.

Zakaz obowiązuje we wszystkie dni tygodnia dokładnie między godz. 23.30 a 5.30 i dotyczy wszystkich operacji lotniczych. Wyjątkiem są loty państwowe, wojskowe, ratownicze, opóźnione i awaryjne.

"Czyli jednak lądują... ale drużyna Narodowa nie może? Ok, wylądujemy gdzie indziej, no problem" - dalej dziwił się Boniek.

Kadra wyląduje w Modlinie

Jak dowiedział się Sport.pl, związek skorzysta z lotniska w Modlinie. To będzie wiązało się z wydłużeniem czasu dotarcia do warszawskiego hotelu kadry o około 30 minut. Dodajmy, że zakaz lotów samolotów w godzinach nocnych obowiązuje już na kilku europejskich lotniskach, m.in. w Monachium, Brukseli, Hamburgu, czy Zurychu.

Więcej o:
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ
Komentarze (83)
Boniek: Inni lądują, ale drużyna narodowa nie może? Problemy kadry z powrotem do Warszawy
Zaloguj się
 • agenciputinawon

  Oceniono 30 razy 20

  Biedaki, będą się męczyć aż 30 minut w luksusowym, klimatyzowanym autobusie... jakże mi ich żal.

 • para_sucha

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Boniek, poziom polskiej kopanej to też niestety nie jest żart, chociaż na taki wygląda...

 • grazanica

  Oceniono 10 razy 10

  Bońkowi to się już pier...w głowie mocno. Jenak patrząc na to ze strony naszych grajków, może to być dla nich straszna trauma. Już drżę o wynik meczu.

 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 10 razy 8

  Jak jest zamknięte to zamknięte! Czy grupa kopaczy piłki kopanej jest bardziej specjalna niż inni pasażerowie? Czy są bardziej specjalni niż reprezentacja koszykarska, siatkarska czy curlingowa??
  Trochę rozsądku i poszanowania dla przepisów. Dzięki takim fanfaronadom Bońka tępe suwereny będą z sowiecką zawziętościa tepić poszanowanie zasad które są dla WSZYSTKICH

 • cezaryk

  Oceniono 28 razy 8

  > To niestety nie jest żart. Jest jakieś poważne uzasadnienie?
  Tak dupku, jest uzasadnienie.
  Ludzie w okolicach lotniska mają prawo do snu i g...o ich obchodzi jakaś banda popaprańców.

 • arius9

  Oceniono 7 razy 7

  Możesz pan zepsuć samolot, to wylądują awaryjnie.

 • gg7887

  Oceniono 6 razy 6

  niech leci z nimi Jojo czy inna Szydło wylądują z honorami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX