Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polska-Urugwaj. Trener rywali Polaków po meczu: Polska to znakomity zespół

0 : 0
Informacje
Towarzyskie - Mecze reprezentacji Polski
Piątek 10.11.2017 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
Wynik
Polska
0
Urugwaj
0
Składy i szczegóły
Polska
Skład: Boruc (45. Fabiański) - Cionek (46. Jędrzejczyk), Glik, Jach - Rybus, Krychowiak, Góralski (70. Zieliński), Bereszyński - Grosicki (90. Makuszewski), Wilczek (67. Świerczok), Błaszczykowski (75. Mączyński)
Urugwaj
Skład: Silva - Silva, Lemos, Gimenez, Valera - Nandez (67. Sanchez), Bentacur, Vecino, De Arrascaeta (74. Gomez) - Pereiro (60. Rodriguez), Cavani
Reprezentacja Polski w meczu towarzyskim rozgrywanym na Stadionie Narodowym w Warszawie zremisowała bezbramkowo z Urugwajem. - Biorąc pod uwagę klasę rywala, wynik można uznać za satysfakcjonujący - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Oscar Tabarez, trener Urugwajczyków.

- Zrealizowaliśmy cel, jaki sobie zakładaliśmy. Sprawdziliśmy wielu zawodników, którzy wypadli naprawdę dobrze, nie daliśmy sobie też strzelić gola, co jest najważniejsze - rozpoczął Oscar Tabarez.

Po czym dodał: Dominowaliśmy szczególnie w pierwszej połowie, dopiero w drugiej części spotkania oddaliśmy inicjatywę. Były okazje do zdobycia bramki, ale zabrakło skuteczności.

- Biorąc pod uwagę to, że graliśmy z zespołem znajdującym się w czołówce rankingu FIFA, wynik jest dla mnie satysfakcjonujący. - Polski zespół to naprawdę znakomita drużyna. W kontekście mistrzostw nie mam jednak żadnych preferencji, nie ma tak, że chcę kogoś uniknąć. Wszystko zweryfikuje boisko, niezależnie od tego, na jakiego rywala trafimy - powiedział doświadczony szkoleniowiec.

- Po dzisiejszym meczu trudno chwalić Edinsona Cavaniego. Jest to jednak świetny piłkarz i bardzo dobry strzelec, co udowadnia m.in. w lidze francuskiej. Warto pamiętać, że napastnicy to szczególni zawodnicy, mając swoje passy, te pozytywne, podczas których seryjnie zdobywają bramki, i te gorsze, kiedy nie idzie im, tak jak Edinsonovi w meczu z Polską - zakończył Tabarez komentując grę gwiazdy reprezentacji Urugwaju.

  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ