Reprezentant Polski podjął decyzję. W klubie też już wiedzą. Wielka zmiana

Adam Buksa trwający sezon spędza na wypożyczeniu z Lens do Antalyasporu. Turecki klub miał opcję wykupu polskiego napastnika, jednak jak przekazał dziennikarz Ertan Suzgun, Polak nie zostanie w lidze tureckiej. Ponadto jego przyszłość w Lens także nie jest przesądzona. "Niektóre drużyny z MLS wykazują duże zainteresowanie Adamem Buksą. Lens jest skłonne sprzedać Buksę w przypadku atrakcyjnej oferty" - czytamy.

Adam Buksa w lipcu 2022 roku został zawodnikiem RC Lens, jednak pierwszy sezon we Francji nie był dla niego udany. To poskutkowało wypożyczeniem do Antalyasporu w lipcu 2023 roku. W Turcji Buksa spisuje się bardzo dobrze - w 33 meczach zdobył 15 goli.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Adam Buksa zdecydował! Nie zostanie w Turcji

Klub z Antalyi miał prawo wykupu 27-latka z Lens. W środę dziennikarz Ertan Suzgun przekazał, że Polak nie zostanie w Turcji. "Adam Buksa wniósł o nieaktywowanie klauzuli wykupu. Rozstanie się z klubem wraz z końcem sezonu" - czytamy na platformie X.

Czy to oznacza, że Buksa wróci do Lens? Niekoniecznie. Według informacji dziennikarza Francuzi mogą sprzedać naszego napastnika. "Niektóre drużyny z MLS wykazują duże zainteresowanie Adamem Buksą. Lens jest skłonne sprzedać Buksę w przypadku atrakcyjnej oferty" - czytamy.

Gdyby transfer do Stanów stał się faktem, byłby to powrót polskiego napastnika za ocean. Od stycznia 2020 do lipca 2022 roku był on zawodnikiem New England. Dla Lens sprzedaż Buksy za dobrą cenę może być okazją do podreperowania budżetu i zmazania Polaka z listy płac. 

Zanim jednak wyjaśni się to, gdzie Buksa zagra w kolejnym sezonie, do rozegrania zostały jeszcze dwie kolejki w lidze tureckiej. Antalyaspor zmierzy się z Adaną Demirspor oraz Alanyasporem. Później odbędą się mistrzostwa Europy i niewykluczone, że Adam Buksa otrzyma na nie powołanie. Zwłaszcza że zajmuje on obecnie piąte miejsce w klasyfikacji strzelców tureckiej Superligi i wydaje się być obecnie wysoko w hierarchii Michała Probierza.

Czy Adam Buksa powinien pojechać na Euro?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.