TVP ustaliła ceny za licencje na mundial. Podstawowy pakiet od 2,5 tys. zł

Telewizja Polska rozpoczęła proces sprzedaży licencji na pokazywanie spotkań podczas mistrzostw świata w Katarze przez strefy kibica. Każdy z organizator publicznych pokazów musi nabyć do tego prawa. W Polsce TVP jest jedynym podmiotem, który może ich udzielać.

Strefy kibica i wspólne oglądanie spotkań przez kibiców od lat staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Coraz częściej na pokazy meczowe decydują się także kina czy teatry np. jeśli chodzi o Ligę Mistrzów. W związku ze zbliżającym się mundialem w Katarze Telewizja Polska uruchomiła zgłoszenia dla potencjalnych stref kibica.

Zobacz wideo To już patologia. Trybuny toną w małpkach

Telewizja Polska sprzedaje licencje na strefy kibica. Trzy rodzaje pakietów

O starcie procesu zgłoszeń na wykup licencji Telewizja Polska poinformowała w specjalnym komunikacie. - W tym roku dzięki dobrej współpracy z FIFA po raz pierwszy mamy także możliwość udzielania licencji dla kin i teatrów. Odnotowujemy już teraz duże zainteresowanie, jeśli chodzi o oglądanie meczów na dużych ekranach kinowych - poinformowała Monika Karasek, dyrektorka biura sprzedaży i współpracy międzynarodowej w TVP.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Telewizja Polska będzie sprzedawała trzy pakiety. Pierwszy, kosztujący 2460 zł brutto, będzie umożliwiał transmitowanie meczów na jednym ekranie. Drugi będzie dawał dostęp do sygnału satelitarnego (3690 zł brutto), a tzw. pakiet premium będzie kosztował 6150 zł lub 9840 zł, w zależności od wybranej opcji przez klienta. Nadawca określił też kryteria pokazów: 

  • niekomercyjny
  • specjalny niekomercyjny (powyżej 5 tys. uczestników)
  • komercyjny (impreza sponsorowana).

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada. Reprezentacja Polski pierwszy mecz rozegra dwa dni później o 17:00 z Meksykiem. 26 listopada biało-czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską, a 30 listopada z Argentyną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.