Czyste złoto. Tylko spójrzcie na te okładki. Lewandowski, wszędzie Lewandowski

Dominik Wardzichowski
"ADORADO CLASICO", czyli "Uwielbiany Klasyk", a także "CLASICO DE ORO", co oznacza "Klasyk ze złota". Tak "Marca" i "AS" zapowiadają niedzielny mecz Realu Madryt z Barceloną, a właściwie starcie Karima Benzemy i Roberta Lewandowskiego.

Gdzie nie spojrzeć, tam Lewandowski i Benzema. Polak i Francuz królują w Madrycie nie tylko w gazetach, ale też na plakatach i reklamach w centrum miasta. W niedzielnej prasie niemal każdy artykuł zapowiadany jest bezpośrednim pojedynkiem tych dwóch wybitnych napastników. Są zdjęcia, analizy, wykresy i przewidywane składy. A w tle oczywiście Złota Piłka i Złoty But. Zresztą zobaczcie sami! Czyste złoto:

Madryckie dzienniki podkreślają też stawkę niedzielnego meczu. Barcelona jest obecnie liderem La Liga. Po 8 meczach ma 22 punkty, tyle samo co Real Madryt. Stawką będzie więc pozycja lidera. Dodatkowo smaczku październikowemu El Clasico dodaje również fakt, że będzie to setne spotkanie Realu i Barcelony. No i pojedynek Benzemy i Lewandowskiego, którzy spotkają się nie tylko w niedzielę na Estadio Santiago Bernabeu, ale też w poniedziałek w Paryżu. To tam zostanie wręczona Złota Piłka za sezon 2021/2022. Faworytem plebiscytu "France Football" jest oczywiście Benzema, który w poprzednim sezonie wygrał z Realem niemal wszystko, co było do wygrania.

"Dodają pikanterii"

Zobacz wideo Robert Lewandowski czy Karim Benzema? Szokujący wynik prosto z Madrytu

"Uznany za zdobywcę Złotej Piłki (Benzema - red.) oraz zdobywca Złotego Buta (Lewandowski - red.) dodają pikanterii spotkaniu, które w tym sezonie jeszcze zyskało na wartości" - czytamy w "Marce".

Kulisy pierwszego El Clasico z udziałem Roberta Lewandowskiego będziecie mogli śledzić w Sport.pl, na Gazeta.pl i w naszych mediach społecznościowych. W Madrycie jest nasz specjalny wysłannik Dominik Wardzichowski, który przybliży Wam atmosferę jednego z najważniejszych meczów w Europie. Pierwszy gwizdek w niedzielę 16.10 o godz. 16:15. Relacja w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: