Wieczysta zawodzi. Franciszek Smuda na wylocie

Wieczysta Kraków kiepsko zaczęła sezon w III lidze. Na Twitterze pojawiła się informacja, że w związku z tym z posadą może pożegnać się wkrótce Franciszek Smuda.

Wielu kibiców jak i obserwatorów niższych poziomów rozgrywkowych oczekiwało nieco więcej po początku sezonu w wykonaniu Wieczystej Kraków. Naszpikowana, jak na realia 3. ligi, gwiazdami drużyna Franciszka Smudy zanotowała jednak dwie wygrane, remis oraz porażkę w pierwszych czterech kolejkach. W ostatniej serii gier przegrała z Orlętami Radzyń Podlaski 1:3. W ten weekend było tylko trochę lepiej. Wieczysta straciła punkty ze Stalą Stalowa Wola, remisując 1:1. Wieczysta po pięciu rozegranych meczach ma na koncie osiem punktów i zajmuje czwarte miejsce. To się może jednak jeszcze zmienić, bo rywale będą jeszcze grali swoje spotkania. Do II ligi awansuje tylko jeden zespół.

Zobacz wideo Najwyższy kontrakt w historii Rakowa. "To jest inwestycja" [Sport.pl LIVE]

Franciszek Smuda może wkrótce pożegnać się z Wieczystą

Kiepski początek zespołu złożonego z gwiazd z przeszłością w reprezentacji Polski czy w ekstraklasie spowodował, że posada trenera Franciszka Smudy wisi na włosku. Poinformował o tym na Twitterze użytkownik janekx98, znany ze sprawdzonych informacji o wydarzeniach w polskim futbolu. "Franciszek Smuda bardzo bliski zwolnienia z KS Wieczysta Kraków. Zaledwie 8 punktów w 5 meczach i fatalny styl zdecydowanego faworyta ligi" – napisał.

Franciszek Smuda objął Wieczystą Kraków w lipcu 2021 roku. Drużyna pod jego wodzą zdominowała rozgrywki IV ligi. Teraz niespodziewanie Wieczysta doświadcza trudności w wyższej klasie rozgrywkowej. Klub nadal poszukuje wzmocnień. Do Krakowa może trafić chociażby Igor Angulo, była gwiazda Górnika Zabrze.