Media: Afonso Sousa wybrał klub. Odrzucił ofertę nawet z Portugalii

Afonso Sousa ma zostać nowym piłkarzem Lecha Poznań - informują WP SportoweFakty. Zawodnik z Portugalii miał mieć jeszcze dwie inne oferty, jednak wybrał grę dla obecnego mistrza Polski.

Temat Afonso Sousy już od jakiegoś czasu był często poruszany w polskich mediach. Jak twierdzą jednak WP SportoweFakty, kwestia jego transferu została już wyjaśniona, choć ostatnio za zawodnika wpłynęła jeszcze jedna bardzo dobra oferta ze strony Rakowa Częstochowa.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Jacek Zieliński LegiaJacek Zieliński ocenia szanse Legii. "Trener nie ma zespołu. Kadra jest niekompletna"

Media: Wyjaśniła się przyszłość Afonso Sousy. Pilkarz trafi do Lecha Poznań

Jej autorem był Raków, który miał zaproponować o 100 tysięcy euro więcej niż Lech Poznań. Oferta ekipa z Częstochowy opiewała bowiem o 900 tysięcy, a obecny mistrz Polski oferował 800 tysięcy. Wydawało się, że 22-latek może zagrać w drużynie Marka Papszuna, jednak ostatecznie miał zdecydować się na Lecha Poznań.

Sousa był bowiem przekonany co do przeprowadzki do Poznania, a transfer utrudniała głównie postawa jego klubu Belenenses, który miał stawiać bardzo zmienne warunki Lechowi. Co więcej, 22-latek miał także odrzucić ofertę ze strony innej portugalskiej drużyny - Vitorii Guimares. 

Kolejna tura negocjacji miała natomiast doprowadzić do porozumienia między klubami i wola Sousy najprawdopodobniej się spełni. W przyszłym sezonie będzie grał w Lechu Poznań. Piłkarz podobno był zdeterminowany do tego stopnia, że istniało ryzyko odmowy udziału w treningach przez Portugalczyka

 Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Kopa w 1998 r., gdy był trenerem Lecha PoznańNie żyje Jerzy Kopa. To on zaczął w Poznaniu budowę "Wielkiego Lecha"

Sousa to 22-letni środkowy pomocnik, który w poprzednim sezonie zagrał w 33 spotkaniach, podczas których zdobył trzy bramki i zaliczył dwie asysty. Zawodnik regularnie występował w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii. Branżowy portal Transfermarkt wycenia go na 2,5 miliona euro

Więcej o: