Jacek Zieliński ocenia szanse Legii. "Trener nie ma zespołu. Kadra jest niekompletna"

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński wypowiedział się na temat szans stołecznego klubu w kolejnym sezonie ekstraklasy. Jego zdaniem drużyna Kosty Runjaica "nie będzie faworytem do tytułu mistrzowskiego", a marzeniem jest "gra w europejskich pucharach".

Ostatni sezon w wykonaniu Legii Warszawa był bardzo słaby. Stołeczny klub przez kilka kolejek znajdował się w strefie spadkowej i choć ostatecznie zakończył rozgrywki ekstraklasy na 10. miejscu, to w porównaniu z oczekiwaniami i jakością kadry rezultat ten był traktowany niczym katastrofa.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Jacek Zieliński szczerze o szansach Legii w nowym sezonie

Nic więc dziwnego, że ambicje przed kolejnym sezonem w Legii są bardzo duże. Dyrektor sportowy klubu Jacek Zieliński postawił sprawę jasno, jeśli chodzi o główny cel drużyny. - Jesienią byliśmy na siedemnastym miejscu, realnie groził nam spadek. Skończyliśmy sezon na dziesiątym miejscu i teraz mam mówić, że będziemy pierwsi? Chcemy być w czołówce, ale nie zakładamy mistrzostwa - powiedział w programie "Pogadajmy o piłce" na kanale "Meczyki" na YouTube.

Chwilę później Zieliński zapowiedział, że oczekiwanie walki o mistrzostwo Polski może być zbyt ambitnym planem. - Patrząc na naszych rywali, czy Raków, Lech i Pogoń będą słabsze? Piast Gliwice co roku jest w czołówce i kręci się wokół pucharów. My przebudowujemy zespół. Nie zamierzam się usprawiedliwiać, ale nie chcę, aby dochodziło do eskalacji oczekiwań - dodał.

Zieliński twierdzi, że Legia nie będzie faworytem

Dyrektor sportowy Legii Warszawa wskazał, co według niego jest warunkiem do tego, aby kolejny sezon był lepszy. - Owszem, marzymy o pierwszym miejscu. Gra w europejskich pucharach to już nie jest marzenie, ale coś, co leży już w realnej sferze, pod warunkiem że to okienko transferowe wyjdzie nam tak, jak chcemy - skomentował.

Zieliński jasno stwierdził, że kadra Legii Warszawa wciąż jest przebudowywana. - Nie będziemy faworytami do tytułu mistrzowskiego, ale nie jest też tak, że będziemy bez szans. Jak możemy założyć cel sportowy, skoro trener nie ma zespołu, kadra nie jest kompletna i nie ma końca okienka? Na jakiej podstawie mamy to zrobić? - powiedział.

Początek nowego sezonu w ekstraklasie zaplanowano na 15-18 lipca. Legia w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z beniaminkiem ligi, Koroną Kielce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA