Jacek Zieliński ocenia szanse Legii. "Trener nie ma zespołu. Kadra jest niekompletna"

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński wypowiedział się na temat szans stołecznego klubu w kolejnym sezonie ekstraklasy. Jego zdaniem drużyna Kosty Runjaica "nie będzie faworytem do tytułu mistrzowskiego", a marzeniem jest "gra w europejskich pucharach".

Ostatni sezon w wykonaniu Legii Warszawa był bardzo słaby. Stołeczny klub przez kilka kolejek znajdował się w strefie spadkowej i choć ostatecznie zakończył rozgrywki ekstraklasy na 10. miejscu, to w porównaniu z oczekiwaniami i jakością kadry rezultat ten był traktowany niczym katastrofa.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Konferencja prasowa trenera Paulo SousyPaulo Sousa ekspresowo wróci do pracy? Ma poprowadzić reprezentację Egiptu

Jacek Zieliński szczerze o szansach Legii w nowym sezonie

Nic więc dziwnego, że ambicje przed kolejnym sezonem w Legii są bardzo duże. Dyrektor sportowy klubu Jacek Zieliński postawił sprawę jasno, jeśli chodzi o główny cel drużyny. - Jesienią byliśmy na siedemnastym miejscu, realnie groził nam spadek. Skończyliśmy sezon na dziesiątym miejscu i teraz mam mówić, że będziemy pierwsi? Chcemy być w czołówce, ale nie zakładamy mistrzostwa - powiedział w programie "Pogadajmy o piłce" na kanale "Meczyki" na YouTube.

Chwilę później Zieliński zapowiedział, że oczekiwanie walki o mistrzostwo Polski może być zbyt ambitnym planem. - Patrząc na naszych rywali, czy Raków, Lech i Pogoń będą słabsze? Piast Gliwice co roku jest w czołówce i kręci się wokół pucharów. My przebudowujemy zespół. Nie zamierzam się usprawiedliwiać, ale nie chcę, aby dochodziło do eskalacji oczekiwań - dodał.

Zieliński twierdzi, że Legia nie będzie faworytem

Dyrektor sportowy Legii Warszawa wskazał, co według niego jest warunkiem do tego, aby kolejny sezon był lepszy. - Owszem, marzymy o pierwszym miejscu. Gra w europejskich pucharach to już nie jest marzenie, ale coś, co leży już w realnej sferze, pod warunkiem że to okienko transferowe wyjdzie nam tak, jak chcemy - skomentował.

Zieliński jasno stwierdził, że kadra Legii Warszawa wciąż jest przebudowywana. - Nie będziemy faworytami do tytułu mistrzowskiego, ale nie jest też tak, że będziemy bez szans. Jak możemy założyć cel sportowy, skoro trener nie ma zespołu, kadra nie jest kompletna i nie ma końca okienka? Na jakiej podstawie mamy to zrobić? - powiedział.

Neymar na gorącym krześle w PSG. Transfer możliwy jeszcze tego lataNeymar na gorącym krześle w PSG. Transfer możliwy jeszcze tego lata

Początek nowego sezonu w ekstraklasie zaplanowano na 15-18 lipca. Legia w pierwszej kolejce zagra na wyjeździe z beniaminkiem ligi, Koroną Kielce.

Więcej o: