Piłkarz Realu wypadł z meczu kadry przez nietypowy uraz. "Bezwzględny odpoczynek"

Casemiro w ostatniej chwili wypadł ze zgrupowania reprezentacji Brazylii. Pomocnik Realu Madryt nie będzie mógł zagrać w eliminacjach MŚ z powodu nietypowego urazu.

Według informacji, które udzielił brazylijski związek Casemiro nie zdołał nawet dotrzeć na zgrupowanie reprezentacyjne. - Byliśmy w stałym kontakcie z Realem Madryt i zawodnikiem. Otrzymaliśmy z klubu wyniki badań i raport medyczny wskazujący na proces infekcyjny w zębie mądrości ze wskazaniem na bezwzględny odpoczynek i niemożność treningu w ciągu najbliższych pięciu dni - wyjaśnił kontuzję pomocnika Rodrigo Lasmar, lekarz reprezentacji Brazylii.

Zobacz wideo Sousa powinien częściej pojawiać się w Polsce! "To budzi pytania" [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

Casemiro nie pojedzie na zgrupowanie przez zęby mądrości. Tite powołał już kogoś w miejsce Brazylijczyka

Nie wiadomo, co teraz czeka Casemiro. Zgrupowanie reprezentacji Brazylii potrwa co najmniej do 15 października. Oznacza to więc, że teoretycznie Casemiro mógłby dołączyć do swoich kolegów z drużyny narodowej i zagrać w jednym meczu. Selekcjoner kadry Tite podjął już także decyzję o powołaniu innego pomocnika w miejsce zawodnika Realu Madryt. Na zgrupowanie pojechał Douglas Luiz z Aston Villi. 

Francesco Camarda, 13-letni piłkarz AC Milan. Źródło: TwitterPrawie 500 goli w 87 meczach! Narodziny nowej gwiazdy światowego futbolu

Reprezentacja Brazylii to lider eliminacji MŚ w Ameryce Południowej. Zespół prowadzony przez Tite nie przegrał ani jednego meczu. Bilans Brazylijczyków to osiem zwycięstw w ośmiu meczach (24 pkt). Obecnie zespół przygotowuje się do trzech meczów. Na zgrupowaniu piłkarze przebywają od kilku dni, a pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w piątek (8 października) z Wenezuelą. Następnie w niedzielę (10 października) drużyna zagra z Kolumbią i ostatni mecz 15 października na własnym stadionie z Urugwajem. 

W mediach społecznościowych CBF Futebol (Brazylijski Związek Piłki Nożnej) można na bieżąco oglądać postępy zawodników przed kolejnymi meczami. Na zgrupowaniu pojawili się m.in. Neymar z Paris Saint-Germain, Ederson i Gabriel Jesus z Manchesteru City czy Fred z Manchesteru United. 

Więcej o: