Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Prawie 500 goli w 87 meczach! Narodziny nowej gwiazdy światowego futbolu

Średnio 5,5 gola na mecz! Tak fenomenalne statystyki od kilku sezonów notuje młoda gwiazda AC Milan, 13-letni Francesco Camarda. Junior ma już na swoim koncie 483 bramki.

"Gra na obecnym poziomie, a na zawodowym różni się, ale nie wiem, ilu chłopaków w jego wieku, może pochwalić się tak imponującymi liczbami" - pisze o 13-letnim piłkarzu AC Milan skaut Sciabolata Moribida. Włoch podkreśla jednak, że spora część liczb wypracowanych przez młodego Francesco Camardę pochodzi z meczów, które rozegrano w systemie 11 na 11. 

Zobacz wideo Sousa powinien częściej pojawiać się w Polsce! "To budzi pytania" [SEKCJA PIŁKARSKA #94]

AC Milan posiada niekwestionowaną gwiazdę. 87 meczów i 483 gole młodego Camardy

Włoski skaut wylicza na Twitterze, że Camarda w sezonie 2017/18 zagrał w 40 meczach, w których strzelił 247 goli. W następnym sezonie spotkań było 31, a piłkarz uzyskał 172 trafienia. W rozgrywkach 2019/20 w 16 meczach strzelił 64 gole, czyli w każdym meczu zdobywał po cztery bramki. W sumie wylicza się, że 13-latek rozegrał 87 meczów, w których strzelił 483 gole, co daje średnią 5,5 gola na mecz. 

Camarda zagrał w tym roku w mistrzostwach kraju do lat 15. W zespole AC Milan U-15 zagrał razem z Denzelem Miguelem Seedorfem (syn Clarence'a Seedorfa) przeciwko Hellasowi Werona. Zespół Rossonerich wygrał 2:0, a jak podaje Morbida, młody Camarda strzelił oba gole.  

Włosi już mają dość. Fiorentina bezlitośnie reaguje. Dożywotni zakazWłosi już mają dość. Fiorentina bezlitośnie reaguje. Dożywotni zakaz

Sciabolata Morbida podkreśla jednocześnie, że przed Camardą jeszcze długa droga, zanim wejdzie na rynek zawodowy. "Wystarczy przypomnieć sobie karierę Bojana z legend sektoru młodzieżowego FC Barcelony, który nie mógł odnaleźć się w piłce seniorskiej" - czytamy na Twitterze. 

Więcej o: