Węgierscy kibice wygwizdali klęczących rywali. Ostry komentarz premiera Viktora Orbana

Premier Węgier Viktor Orban odniósł się do sytuacji, jaka miała miejsce podczas towarzyskiego spotkania pomiędzy Węgrami i Irlandią. Zasiadający na trybunach stadionu w Budapeszcie kibice wygwizdali zawodników z Irlandii, którzy klęknęli przed pierwszym gwizdkiem.

Węgierski związek piłkarski wydał oświadczenie dotyczące gestu wspierającego ruch "Black Lives Matter". Zgodnie z nim, reprezentanci tego kraju nie będą klękali przed rozpoczęciem meczów na nadchodzących mistrzostwach Europy.

Paulo Sousa jest jednym z najlepiej opłacanych trenerów na Euro 2020Paulo Sousa w TOP 10! Niewielu trenerów reprezentacji zarabia więcej niż Portugalczyk w Polsce!

Irlandczycy uklęknęli przed meczem

We wtorek reprezentacja Węgier rozegrała ostatni mecz towarzyski w ramach przygotowań do Euro 2020. Zespół prowadzony przez Marco Rossiego zaledwie bezbramkowo zremisował z Irlandią, choć na przestrzeni całego spotkania był zdecydowanie lepszą ekipą.

Zawodnicy z Irlandii tuż przed pierwszym gwizdkiem postanowili klęknąć. Gospodarze w tym czasie stali, wskazując na napis "UEFA Respect" umieszczony na koszulkach. Takie samo zachowanie zaprezentował prowadzący ten mecz polski sędzia Daniel Stefański. Co więcej, kibice wygwizdali Irlandczyków za ich gest.

Zobacz wideo Kamil Glik o atmosferze w reprezentacji Polski przed pierwszym meczem na turnieju Euro 2020

Viktor Orban komentuje gest Irlandczyków

Głos w tej sprawie zabrał premier kraju Viktor Orban. - Na stadionach nie ma miejsca na klęczenie. Węgrzy klęczą tylko w trzech sytuacjach: przed Bogiem, ojczyzną i prosząc o rękę ukochanej. Ten gest jest wymyślony przez kraje, które brały udział w niewolnictwie, my nigdy w tym nie uczestniczyliśmy. Poza tym nie prowokuje się gospodarza, kiedy jest się w gościach - powiedział.

Nerwowe patrzenie w raporty medyczne. Czwartkowy trening obnażył kolejne problemy. Uwagę zwrócił BednarekNerwowe patrzenie w raporty medyczne. Czwartkowy trening obnażył kolejne problemy. Uwagę zwrócił Bednarek

Reprezentacja Węgier podczas Euro 2020 będzie rywalizować w grupie śmierci - z Portugalią, Francją i Niemcami. Pierwszy mecz rozegrała 15 czerwca na Puskas Arena w Budapeszcie przeciwko obrońcom tytułu z 2016 roku.

Więcej o: