Zamieszanie w reprezentacji Hiszpanii trwa. Jeden z piłkarzy wraca do treningów

Diego Llorente wraca w najbliższy piątek do treningów z reprezentacją Hiszpanii. Defensor Leeds United w dwóch poprzednich dniach uzyskał negatywny test wyniku PCR - informuje Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej.

W miniony wtorek hiszpańska federacja piłkarska poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Diego Llorente uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Był to drugi przypadek pozytywnego wyniku testu po Sergio Busquetsie. Hiszpanie w miniony czwartek poinformowali, że sytuacja Llorente zdecydowanie się poprawiła.

Zobacz wideo Kamil Glik o atmosferze w reprezentacji Polski przed pierwszym meczem na turnieju Euro 2020

Diego Llorente wraca w piątek do treningów z reprezentacją Hiszpanii. W środę i czwartek uzyskał negatywne wyniki testów

Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Diego Llorente od najbliższego piątku będzie trenował z pierwszą reprezentacją. Obrońca Leeds United nie jest już zakażony koronawirusem. – Testy PCR przeprowadzone w środę 9 czerwca u Diego Llorente zakończyły się wynikiem negatywnym. Gracz ponownie przejdzie testy dziś w czwartek i jutro w piątek. Jeśli wynik negatywny się potwierdzi, Llorente dołączy do treningów w piątek po południu – informuje federacja w oficjalnym komunikacie.

Reprezentacja Hiszpanii obecnie działa w dwóch bańkach. W jednej z nich znajdują się zawodnicy finalnie powołani na Euro 2021, natomiast w drugiej znajdują się piłkarze, którzy mogą wskoczyć do kadry na mistrzostwa Europy w przypadku większej liczby pozytywnych wyników – m.in. 11 zawodników z kadry do lat 21, Kepa Arrizabalaga, Rodrigo Moreno czy Raul Albiol.

Hiszpania jest jednym z trzech rywali reprezentacji Polski w fazie grupowej na Euro 2021. Biało-czerwoni zagrają z kadrą prowadzoną przez Luisa Enrique 19 czerwca na Estadio La Cartuja w Sewilli. Wcześniej "La Furia Roja" zagra ze Słowacją (14 czerwca), a na zakończenie fazy grupowej podejmie Szwecję (23 czerwca).

Więcej o: