Kto królem strzelców Euro 2020? Brytyjscy dziennikarze nie biorą pod uwagę Roberta Lewandowskiego

Dziennikarze "Sportsmail" podjęli się wytypowania piłkarzy zdolnych do zdobycia korony króla strzelców podczas zbliżającego się turnieju Euro 2020. W tym gronie nie znalazł się Robert Lewandowski.

Już w piątek rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa Europy. W turnieju, który zostanie rozegrany w 11 państwach, udział wezmą aż 24 drużyny narodowe. Cały kontynent przygotowuje się na tę wielką imprezę, a media we wszystkich krajach prześcigają się w zapowiedziach i przeróżnych porównaniach reprezentacji, które wezmą udział w rywalizacji.

Zobacz wideo "Robert Lewandowski miał mnóstwo pretensji do kolegi. Recenzował każdą jego akcję"

DLOPOMocno oberwało się kadrowiczowi Sousy. "Tak jak on, może zagrać każdy. Dosłownie"

Kto zostanie królem strzelców Euro 2020?

Dziennikarze brytyjskiego "Sportsmail" postanowili przygotować zestawienie piłkarzy, którzy mogą ich zdaniem walczyć o koronę króla strzelców podczas Euro 2020. Zdaniem Olivera Todda królem strzelców zostanie Harry Kane. - Mecze przeciwko Szkocji i Czechom powinny zwiększyć jego szanse. Szczególnie, jeśli kreatywna drużyna będzie go wspierać.

Innego zdania jest Kieran Gill. - Król strzelców? Kylian Mbappe. To turniej, który powinien zakończyć debatę na temat tego, kto jest najlepszy, czy Cristiano Ronaldo, czy Leo Messi. Zostanie nim francuska gwiazda - podkreślił brytyjski dziennikarz.

Anglicy porównali reprezentację Polski do klubu Premier League. Anglicy porównali reprezentację Polski do klubu Premier League. "Strasznie nietrafione"

I choć brytyjscy dziennikarze wskazali także m.in. Antoine'a Griezmanna, Romelu Lukaku czy Diogo Jotę, to żaden z nich nie wskazał na Roberta Lewandowskiego, który ma za sobą znakomity sezon w Bayernie Monachium. Korony króla strzelców z 2016 roku będzie bronić Griezmann, który podczas turnieju we Francji zdobył łącznie sześć bramek.

Więcej o: