Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal na turnieju juniorów w Zakopanem. Rodzice starli się ze sztabem szkoleniowym Olympique Marsylia [WIDEO]

Mecz pomiędzy juniorami FASE Szczecin i Olympique Marsylia zakończył się skandalem. Na murawie pojawili się rodzice, który starli się ze sztabem szkoleniowym francuskiego klubu. Powodem zamieszania miało być rasistowskie zachowanie jednego z juniorów zespołu FASE Szczecin. Polski klub wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczył rasizmowi, a jako przyczynę skandalu wskazał agresywne zachowanie trenera przeciwnej drużyny.

Tak całą sytuację opisał portal PogonSportnet.pl. - Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia zawodnik zespołu ze Szczecina podszedł do bramkarza rywali i zaczął udawać zwierzę. Czarnoskóry zawodnik z Marsylii w odpowiedzi nie podał mu ręki, a zainterweniować próbował szkoleniowiec zespołu z Francji. Niestety w odpowiedzi na boisko ruszyła jedna z matek, a za nią kilkoro pozostałych i na boisku rozpoczęła się prawdziwa "ustawka" - przyznał rozmówca portalu.

Na opublikowanym w sieci wideo nie widać rasistowskiego zachowania, który w swoim artykule opisał portal PogonSportnet.pl.

 

Widać natomiast, że jeden z piłkarzy FASE Szczecin został powalony na murawę.

 

Klub FASE Szczecin wydał w tej sprawie oficjalny komunikat:

W związku z wydarzeniami podczas turnieju Bellsport Cup, a także artykułami pojawiającymi się w mediach, pragniemy zaprezentować nasze stanowisko.

1. Zajście miało miejsce po zakończeniu spotkania pomiędzy KS FASE, a Olympique Marsylia. Zawodnicy KS FASE po wygranym spotkaniu chcieli podziękować zawodnikom przeciwnej drużyny. Niestety zawodnicy Olympique Marsylia nie odwzajemnili podziękowań. W tym samym momencie jeden z trenerów przeciwnej drużyny wkroczył na murawę i fizycznie zaatakował zawodnika KS FASE.

2. Gdy doszło do ataku ze strony sztabu szkoleniowego przeciwnej drużyny na murawie pojawili się rodzice naszych zawodników. Niestety jedna z kobiet została uderzona w twarz co doprowadziło do zaognienia całej sytuacji.

3. Sytuacja zakończyła się rozmową pomiędzy sztabami szkoleniowymi obydwu zespołów i podczas kolejnych dwóch dni turniejowych nie doszło to jakichkolwiek incydentów z udziałem ww. drużyn.

4. Insynuacje portalu pogonsportnet.pl jakoby zawodnik KS FASE zaprezentował rasistowskie zachowanie, są brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego. Zawodnik KS FASE po zdobyciu zwycięskiej bramki wykonał „cieszynkę” znaną na całym świecie z tego że wykonuje ją Antoine Griezmann gracz rodem z Francji.

Klub Sportowy FASE od początku istnienia stawia sobie za cel propagowanie zasad wzajemnego szacunku i postaw moralnych. Tym bardziej jesteśmy oburzeni insynuacjami osób nie będących świadkami wyżej wymienionego zajścia.

Zarząd Klubu Sportowego FASE

***

Piątek jak Lewandowski. To jest jego tajemnica sukcesu

Hymn Ligi Mistrzów na stadionie Cracovii

Cezary Kucharski odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi

Więcej o: