Ekstraklasa bez podziału punktów w przyszłym sezonie

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął w piątek decyzję związaną ze zmianami w formule rozgrywek Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Został utrzymany podział na fazę zasadniczą i finałową, ale zrezygnowano z dzielenia punktów po trzydziestu kolejkach.

PZPN nie był początkowo przekonany do pomysłu Ekstraklasy SA o utrzymaniu systemu ESA37 bez podziału punktów. Ostatecznie Związek zgodził się jednak na zmiany w formule rozgrywek w przyszłym sezonie.

ESA37 zadebiutowała w sezonie 2013/2014 i od początku budziła kontrowersje, zwłaszcza pomysł dzielenia punktów. Sytuacja taka jak sprzed roku, gdy Podbeskidzie, które po części zasadniczej było na 9. miejscu w tabeli, a w wyniku słabszej formy w ostatnich kolejkach i podziału punktów spadło do 1. ligi, dała kolejne argumenty przeciwnikom formuły.

Zarząd PZPN podczas piątkowych obrad w Lublinie, gdzie reprezentacja Polski do lat 21 zainaugurowała rywalizację na Euro 2017, utrzymał także limit dwóch obcokrajowców spoza Unii Europejskiej (Ekstraklasa SA i kluby prosiły o umożliwienie udziału w meczu jednocześnie trzech cudzoziemców spoza Unii).

Ekstraklasa SA i PZPN do końca sezonu 2017/2018 mają ustalić nową, długoterminową formułę rozgrywek, która obowiązywać będzie od 30 czerwca 2019 roku.

Rekord za rekordem! Polska co najmniej 7. w lipcowym rankingu FIFA. "Jesteśmy już postrzegani jako drużyna klasy europejskiej"

Więcej o: