Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Nie żyje legenda bałkańskiego futbolu. Ilja Petković kolejną ofiarą koronawirusa

Smutne wieści przyszły z Belgradu. Nie żyje Ilja Petković, były serbski piłkarz, a później trener i selekcjoner. 74-latek zmarł z powodu powikłań po zakażeniu koronawirusem.

Petković zmarł 27 czerwca 2020 r. w Belgradzie po krótkiej chorobie wywołanej przez koronawirusa.

Zobacz wideo Popis Roberta Lewandowskiego! Maszyna do strzelania goli [ELEVEN SPORTS]

Odeszła legenda bałkańskiego futbolu z powodu koronawirusa

Ilija Petkovic uważany jest za legendę bałkańskiego futbolu. 74-latek był osobą bardzo lubianą w swoim kraju. Występował w różnych klubach, ale nigdy w Partizanie i Crvenej zvezdzie, dwóch zespołach rywalizujących o prymat w Belgradzie. 

Petković rozegrał 43 spotkania w reprezentacji Jugosławii jako piłkarz. Jego ostatnim meczem było starcie z Polską rozegrane podczas mundialu w RFN w 1974 roku. W 2000 roku był trenerem Jugosławii, a w latach 2003-2006 roku piastował funkcję selekcjonera kadry Serbii podczas MŚ 2006 w Niemczech. Prowadził również wiele klubów z całego świata m.in. w Serbii, Grecji, Japonii, Katarru, Korei Południowej czy też Szwajcarii. 

- Legendarny gracz OFK Beograd i jeden z najlepszych graczy w Jugosławii w latach 60. i 70. Miał długą karierę menedżerską i był trenerem Serbii i Czarnogóry na mistrzostwach Świata w 2006 roku. Smutny dzień  - napisano na koncie "Serbian Football" na Twitterze.

Przeczytaj także: