FC Barcelona oddala się od mistrzostwa! Nieprawdopodobna sytuacja w 94. minucie

Celta Vigo niespodziewanie urwała punkty FC Barcelonie w 32. kolejce La Liga. Gospodarze zremisowali z mistrzem Hiszpanii 2:2 na Estadio Balaidos. Ozdobą spotkania były dwie cudowne akcje, po których bramki strzelał Luis Suarez.

W 20. minucie spotkania Celty z Barceloną goście dostali szansę na bramkę ze stałego fragmentu. Jak to zwykle bywa w tego typu sytuacjach, do piłki podszedł Leo Messi, dla którego strzały z rzutów wolnych są niczym uderzenia z rzutów karnych.

Argentyńczyk rozejrzał się, ale zamiast uderzyć piłkę nad murem złożonym z piłkarzy gospodarzy, wpadł na inny pomysł. Posłał techniczną, lekką podcinkę prosto do będącego na czystej pozycji Luisa Suareza, ustawionego w polu karnym. Urugwajczyk nie mógł tej okazji zmarnować i pewnym strzałem głową zaskoczył bramkarza Celty Vigo.

Zobacz genialne zagranie Leo Messiego z rzutu wolnego:

Na odpowiedź  gospodarzy było trzeba czekać do 50 minuty. Obrońcy Barcelony zaspali, a dalekie podanie za całą linię obronę trafiło do Okay Yokuslu, który idealnie wyprowadził kontratak i dograł do niepilnowanego Fiodora Smołowa, a ten z kilku metrów pokonał Marca Andre ter Stegena.

W 67. minucie przebłysk swojego geniuszu pokazał Luis Suarez. Najpierw Leo Messi podał do Urugwajczyka, a ten w fantastyczny sposób się obrócił i czubkiem buta posłał piłkę w dolny róg bramki Celty. W 88. minucie ekipa gospodarzy miała rzut wolny tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Iago Aspas i sprytnym uderzeniem pod murem zaskoczył zdezorientowanego Ter Stegena.

Zobacz bramkę Aspasa z wolnego:

Celta Vigo mogła nawet wygrać to spotkanie. W doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu zespół Oscara Garcii wyszedł z kontratakiem. Denis Suarez zagrał wzdłuż bramki do nieobstawionego Nolito. Hiszpan mając przed sobą całą pustą bramkę, trafił prosto w Ter Stegena.

W taki sposób Nolito zmarnował wyśmienitą sytuację:

FC Barcelona, remisując 2:2 na Balaidos, skomplikowała sobie drogę do obrony mistrzostwa Hiszpanii. Zespół z Katalonii po raz kolejny pokazał, że jest zupełnie innym zespołem na wyjeździe niż u siebie. Na obcych boiskach piłkarze Quique Setiena wywalczyli zaledwie 8 z 18 możliwych do zdobycia punktów.

Blaugrana awansowała na pozycję lidera i ma w tej chwili jeden punkt przewagi nad Realem Madryt, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Espanyolem (g. 22:00), zajmującym ostatnie miejsce w ligowe tabeli. Natomiast Celta jest obecnie 16. z 34 pkt na koncie.