Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski pokazał, jak teraz wygląda jego trening. "Nie poddajemy się"

Robert Lewandowski pokazał na Instagramie, jak wygląda "cyber trening" Bayernu Monachium. Piłkarze mistrzów Niemiec ze względu na pandemię koronawirusa zmuszeni są ćwiczyć w domu.

Koronawirus sparaliżował rozgrywki piłkarskie w Europie. Nie gra m.in. Bundesliga. Piłkarze siedzą w domach i zachęcają do tego także kibiców. Mimo trudnej sytuacji, zawodnicy Bayernu Monachium wciąż trenują. W jaki sposób? Pokazał to Robert Lewandowski.

- Trening online z Bayernem Monachium. Nie poddajemy się. Cieszymy się, że możemy być razem - napisał Robert Lewandowski na Instagramie, prezentując fragment "cyber treningu" Bayernu.

 
Zobacz wideo Top 5 goli Roberta Lewandowskiego w sezonie 19/20:

Na nagraniu widać, jak Lewandowski wykonuje kolejne ćwiczenia, m.in. rozciąganie i jazdę na rowerze. Wszyscy zawodnicy mistrza Niemiec połączeni są podczas treningu z trenerem od przygotowania fizycznego. 

Bayern Monachium przygotowany na nadzwyczajną sytuację

Zajęcia takie będą się powtarzać. Mają trwać 75 minut lub 90. - Będziemy łączyć elementy treningu wytrzymałościowego i siłowego. Niestety obecnie musimy tak trenować. Jesteśmy przygotowani. Musimy to zaakceptować, tak jak wszyscy inni w naszym kraju - mówił szkoleniowiec Bayernu, Hansi Flick.

Wszystkich piłkarzy wyposażono w zegarki i tablety rejestrujące dane dotyczące organizmu. - Staramy się codziennie kontaktować ze sobą. Rozmawiamy też z małymi grupkami piłkarzy za pomocą wideokonferencji - dodał Flick. Rozgrywki ligi niemieckiej są zawieszone do odwołania. 

Lewandowski wraz z żoną nagrali także, jak tańczą i ćwiczą wspólnie.

Więcej o: