Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robert Lewandowski przekazał pieniądze na walkę z koronawirusem. Spotkała go bezsensowna krytyka

Robert i Anna Lewandowscy przekażą milion euro na walkę z koronawirusem. Ich aktywność została skrytykowana przez niektórych dziennikarzy i kibiców.

Anna i Robert Lewandowscy przekażą milion euro na walkę z pandemią koronawirusa. - Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni - mówią Lewandowscy w specjalnym oświadczeniu. Na podobny gest zdecydował się m.in. Jakub Błaszczykowski, który przekazał 400 tys. zł, a bramkarz Rafał Gikiewicz z Unionu Berlin zrezygnował z części swojej pensji. 

Robert Lewandowski krytykowany za przekazanie pieniędzy na walkę z pandemią

Część dziennikarzy i kibiców podeszła krytycznie do gestu Lewandowskich. - Czekam, aż media połapią się w końcu, że ta cała działalność charytatywna bogatych to jedna wielka ściema i te "miliony rzucone na pomoc" to dla nich drobniaki, które kupują im gigantyczny PR i polityczną ochronę przed wyższymi podatkami - napisał na Twitterze dziennikarz Jakub Wencel, a jego wpis cieszył się sporą popularnością.

Środowisko sportowe stanęło w obronie Lewandowskiego. Bronił go m.in. komentator Canal+ Andrzej Twarowski. - Najlepiej by było, gdyby Robert Lewandowski przekazał wszystko, co ma, a jeszcze lepiej, żeby dał więcej niż ma i zaciągnął kredyt. Ludzie nie przestają człowieka zaskakiwać - napisał Twarowski.

Z krytykujących Lewandowskiego kpił sobie były reprezentant Polski, Sebastian Mila. - Przepraszam, bo szukam informacji, czy Lewy dzisiaj coś przekazał na koronawirusa? Oczywiście wczoraj to było wczoraj - dodał Mila.