Robert Lewandowski i piłkarze Bayernu obniżają sobie pensję, by pomóc innym

Piłkarze i szefowie Bayernu ustalili, że na czas przymusowej przerwy w graniu obniżą sobie pensje o 20 procent, by nie ucierpieli szeregowi pracownicy klubu - pisze "Bild". Propozycję obniżek kontraktów dostali też piłkarze Borussii Dortmund.

Lewandowski i inni członkowie rady Bayernu zdecydowani na obniżkę pensji

Szefowie Bayernu są już po rozmowach z sześcioosobową radą drużyny, w której jest też Robert Lewandowski. Zapadła decyzja, że piłkarze, członkowie zarządu i rady nadzorczej solidarnie obniżają swoje uposażenia o jedną piątą, żeby pracownicy niższego szczebla nie byli zagrożeni.

Zobacz wideo Co z igrzyskami w Tokio?

Rozmowy szefów z piłkarzami na temat obniżek wynagrodzeń, by ochronić miejsca pracy w klubie, odbyły się też już w Borussii Dortmund, zatrudniającej około 850 osób. Padła propozycja: jeśli nie będzie meczów do końca sezonu, to kontrakty piłkarzy zostaną obniżone o 20 procent, a jeśli mecze się odbędą, ale bez publiczności, to o 10 procent.

Szef BVB Hans-Joachim Watzke już dużo wcześniej miał zaproponować obniżkę swojego wynagrodzenia, za jego przykładem poszli inni ważni działacze oraz trener Lucien Favre. Odpowiedź piłkarzy - w środę.

Więcej o: