Hansi Flick zdradził, jak trenują piłkarze Bayernu. Tego jeszcze nie było! "Musimy tak robić"

Trener Bayernu Monachium zdradził, jak wygladają dziś treningi jego piłkarzy, gdy rozgrywki Bundesligi są zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. - Mieliśmy pierwszy "cyber trening" - opowiada Flick.

Koronawirus sparaliżował rozgrywki piłkarskie w Europie. Nie gra m.in. Bundesliga. Piłkarze siedzą w domach i zachęcają do tego także kibiców. Mimo trudnej sytuacji, zawodnicy Bayernu Monachium wciąż trenują. W jaki sposób? Opowiedział o tym trener mistrzów Niemiec, Hansi Flick. 

Zobacz wideo O konsekwencjach koronawirusa w sporcie:

Bayern Monachium trenuje mimo pandemii

- W środę o godzinie 11:00 mieliśmy pierwszy "cyber trening". Uczestniczyli w nim wszyscy zawodnicy, byli bardzo zmotywowani. Staramy się codziennie kontaktować ze sobą. Rozmawiamy też z małymi grupkami piłkarzy za pomocą wideokonferencji - tłumaczy Flick.

Zajęcia takie będą się powtarzać. Mają trwać 75 minut lub 90. - Będziemy łączyć elementy treningu wytrzymałościowego i siłowego. Niestety obecnie musimy tak trenować. Jesteśmy przygotowani. Musimy to zaakceptować, tak jak wszyscy inni w naszym kraju  - dodał szkoleniowiec Bayernu.

Mistrzowie Niemiec prowadzą po 25 kolejkach Bundesligi. Nad drugą Borussią Dortmund mają cztery punkty przewagi.

Więcej o: