Janne Andersson, trener Szwedów nie chce Ibrahimovicia? "To niesamowite"

Janne Andersson, szkoleniowiec reprezentacji Szwecji dokonał wielkiej rzeczy. Razem ze swoimi piłkarzami awansował na MŚ, a w barażu wyeliminował reprezentację Włoch. Po meczu został zapytany o powrót do kadry Zlatana Ibrahimovicia.

- To niesamowite! Ibrahimović zrezygnował z gry w reprezentacji Szwecji półtora roku temu, a my ciągle rozmawiamy na jego temat. Powinniśmy skupić się na wspaniałych piłkarzach, których mamy teraz w składzie - przyznał Janne Andersson cytowany przez Goal.com.

- Kiedy Ibrahimović był w kadrze, musieliśmy grać w inny sposób. To wielki mistrz, ale  dostosowaliśmy się do sytuacji i znaleźliśmy nowy sposób gry - tłumaczył selekcjoner reprezentacji Szwecji.

O awansie Szwedów na mistrzostwa świata w Rosji zadecydował gol Jakoba Johanssona. 27-letni pomocnik stał się bohaterem, ale tajemnica sukcesu drużyny Anderssona tkwi w zgranym i dobrze poukładanym zespole.

- Awansowaliśmy do mistrzostw świata dzięki kolektywowi. Byliśmy nim przez cały dwumecz. Mamy wielu bohaterów - dodał 55-letni szkoleniowiec.

Zobacz wideo

Najnowsze informacje