Takim samochodem będzie się ścigał Kubica. Będzie się wyróżniał. "Najpiękniejszy"

Robert Kubica za kilkanaście dni rozpocznie sezon mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych. Poka zasiądzie za kierowcą hypercara Ferrari. Włoska stajnia przygotowała dwa samochody dla zespołu fabrycznego i jeden dla prywatnego, w którym będzie jeździł Kubica. Od strony technicznej nie będzie się różnił praktycznie niczym, ale będzie go można łatwo rozpoznać za sprawą malowania, które jest wyjątkowe.

Robert Kubica będzie jeździł samochodem Ferrari 499P z numerem 83. Znalazł się w tercecie z Chińczykiem Yifeyem Ye, którego zdążył dobrze poznać w klasie LMP2, a także z Robertem Szwarcmanem - Rosjaninem ścigającym się z izraelską licencją. Był w akademii Ferrari, pełni rolę kierowcy testowego włoskiego zespołu w Formule 1.

Zobacz wideo Gwiazdy sportu oszalały za padlem

Pokazali auto Kubicy. Robi wrażenie

W tym sezonie World Endurance Championship (WEC) Kubica będzie kierowcą prywatnego zespołu Ferrari - AF Corse. Włosi znaleźli sposób na dodanie trzeciego samochodu ze swojej stajni do stawki, która znacznie się rozrosła. W praktyce Polak będzie miał te same możliwości co kierowcy fabrycznego zespołu Ferrari.

Włosi postawili na wyjątkowe malowanie. Odeszli od czerwonej farby, która jest jej znakiem rozpoznawczym. Hypercar Kubicy będzie żółty i trzeba przyznać, że prezentuje się okazale. W oczy rzucają się czerwone wstawki z logiem Orlenu. Koncern paliwowy wciąż jest sponsorem Kubicy w motorsporcie.

Żółtym samochodem Ferrari zachwycają się w sieci. Włosi zaskoczyli malowaniem. "Włoski hypercar jest najpiękniejszy w całej stawce WEC" - zachwycał się Łukasz Kuczera z WP SportoweFakty.

"Czyli da się zrobić żółte Ferrari!"- stwierdził Bartosz Budnik z Viaplay, nawiązując do próśb fanów Ferrari w F1 o specjalne, żółte malowanie na wyścig o Grand Prix Włoch.

"Fantastyczne malowanie" - docenił krótko Marcin Jaz ze Sport.pl.

Sezon WEC wystartuje 2 marca od wyścigu Qatar 1812 km na torze w Lusajl. W zeszłym sezonie fabryczny zespół Ferrari wywalczył wicemistrzostwo.

W tym roku na starcie stanie aż 19 załóg w klasie Hypercar. Oprócz Ferrari na starcie zobaczymy auta takich marek jak Porsche, Alpine, BMW, Lamborghini, Cadillac, Peugeot, Toyota (obrońcy tytułu mistrzowskiego) i Isotta Fraschini.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.