Robert Kubica walczy o wygraną! Gdzie i kiedy oglądać Daytona 24? Transmisja TV, stream online

Już w najbliższy weekend (30-31 stycznia) Robert Kubica wystartuje w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona. Przed rozpoczęciem wyścigów kierowcy odbywają dwie sesje treningowe (28-29 stycznia). Polski kierowca już w czwartek popisał się znakomitym wynikiem. Gdzie oglądać Daytona 24?

Weekendowe wyścigi Daytona International Speedway odbywają się na słynnym torze o długości ponad pięciu kilometrów z dwunastoma zakrętami. Łącznie w rywalizacji udział weźmie 50 pojazdów, które zostaną podzielone na klasy. Robert Kubica pojedzie w kategorii LMP2. Kierowcy mają do wyboru cztery różne modele pojazdów. Zespół Polaka porusza się ORECA 07, pozostałe to JSP217, Dallara P217 oraz Riley/Multimatic mk30.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Robert Kubica przed Daytona 24. Polak najszybszy na treningach

Podobnie jak na pierwszym treningu przed wyścigiem Daytona 24h, również na drugim i trzecim Robert Kubica był najszybszym zawodnikiem zespołu High Class Racing (1:36.696). Dzięki dobrej postawie Polaka, jego drużyna na tych sesjach treningowych dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w kategorii LMP2. Szybsi od kierowców drużyny Kubicy były ekipy PR1 Mathiasen Motorsports (1:36.033) oraz Tower Motosport (1:36.290).

Robert KubicaPrestiżowa nagroda dla Roberta Kubicy. Polak obok Schumachera i Hakkinena

Robert Kubica dzieli pojazd z Ferdinandem von Habsburgiem, Dennisem Andersenem i Andersem Fjordbachem. Zespół High Class Racing rozpocznie wyścig w sobotę o godz. 21:40 (czasu polskiego). Drużyna 36-latka przystąpi do Daytona 24h z drugiej pozycji w klasie LMP2, a 9. w klasyfikacji ogólnej po wyścigu kwalifikacyjnym, który odbył się w niedzielę. 

Daytona 24. Gdzie i o której oglądać 24-godzinny wyścig z udziałem Roberta Kubicy? Transmisja TV, stream online

Robert Kubica i jego zespół High Class Racing rozpoczną wyścigi Daytona 24 w sobotę o godz. 21:40 czasu polskiego. Na metę kierowcy wjadą dzień później, 31 stycznia, po 24 godzinach rywalizacji. Pierwsze i ostatnie trzy godziny wyścigu będzie można obejrzeć na antenie Eurosport 2. Całość dostępna będzie w serwisach Eurosport Player i Player.pl. Relacja na żywo z kolei odbędzie się na portalu Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE.